Başkan Markowitz: “Ne mutlu Türküm diyene!” 18.9.2013

Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn kenti Belediye Başkanı Marty Markowitz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Türk dostu olarak tanınan Başkan Markowitz, Brooklyn’in Amerika’nın Türk başkenti olduğunu belirterek, “Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn kenti Belediye Başkanı Marty Markowitz’i Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ağırladı. Türk dostu Başkan Markowitz’in, kendilerini ikinci kez ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bilhassa Türkleri seven, Türk dostu olarak bilinen ve sempatik tavırlarıyla herkesin sevgisini kazanmış başarılı bir belediye başkanı. 4 ay sonraki seçimlerde yasa gereği görevini bırakıyor. Ama bizim dostluğumuz devam edecek. Orada Türklerin hamisi olmuşlar, Türklerin her etkinliğine katılmışlar. Kendileri görevden ayrılıyor olsa da, bizim dostluğumuz bir ömür boyu devam edecek.” dedi.

Brooklyn, Amerika’nın Türk başkenti...

Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz de, “Benden 1 ay büyük olan Sayın Başkan Kadir Topbaş’ı ‘ağabey’ olarak görüyorum ve bundan dolayı da mutluluk duyuyorum. Brooklyn, zaten Amerika’nın Türk başkenti. Misafirperverliği için Sayın Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Son olarak ‘Ne mutlu Türküm diyene!’ diyorum.”  diye konuştu.