Birleşmiş Milletler, İstanbul’u izliyor! 16.9.2013

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü ve Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk koordinatör Malhotra, gelişen İstanbul’u yakından takip ettiklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü ve Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra’yı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ağırladı.

Gelişen İstanbul’u yakından takip ediyoruz…

İstanbul’da bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden BM Türkiye Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra, BM’nin gelişen İstanbul’u yakından takip ettiğini söyledi. BM’nin daha çok birimiyle İstanbul’da yer almasını istediklerini belirten Malhotra, Başkan Kadir Topbaş’tan BM Sürdürülebilir Kentler Projesi için de destek istedi.

BM’yi İstanbul’da daha çok görmek isteriz…

Başkan Kadir Topbaş da, Kamal Malhotra’nin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirterek, “Yüzyıllardır farklı din ve kültürlerin birarada barış içinde yaşadığı İstanbul, doğal bir barış şehridir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Birleşmiş Milletler’in İstanbul’da daha çok birimiyle yer almasından mutluluk duyacağız.” dedi.