İstanbul ve Lizbon’un ilişkileri gelişiyor 16.9.2013

Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile Portekiz Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Celeste Mota, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundular. Başkan Topbaş, İstanbul ile Lizbon arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çaba göstereceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile Portekiz Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Celeste Mota’yı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ağırladı. Nezaket ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, Türkiye ile Portekiz ve İstanbul ile Lizbon arasındaki iyi ilişkilerin daha da gelişmesi için işbirliği içinde çalışma azminde olduklarını söyledi.

Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral da, İstanbul’da ağırlanmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, iki ülke ve iki şehir arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için özel çaba göstereceğini söyledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme, Başkan Topbaş ve Büyükelçi Cabral’ın karşılıklı hediyeleşmeleriyle son buldu.

Başkan Topbaş’ın Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile yaptığı görüşmede, İstanbul ile Lizbon arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karara varıldı.