İstanbul’a “Mobil Belediyecilik” hizmeti 7.8.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Haftalık koordinasyon toplantılarını artık mobil araçla, şehir içinde hareket ederek yapacaklarını belirten Başkan Topbaş, olayları ve eksiklikleri yerinde tespit edeceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Bayramlaşma törenine, İBB Meclisi Başkan 2. Vekili Göksel Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, İSKİ, İETT ve Belediye Şirketlerinin Genel Müdürleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin diğer çalışanları katıldı.

İstanbul dünyaya örnek oluyor…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un yapılan yatırım ve hizmetlerle dünyaya örnek bir belediye olduğunu söyledi. Bu başarının da özel sektör mantığıyla çalışmaktan, insan, para ve zaman yönetimini iyi yapmaktan geçtiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’un altyapıdan ulaşıma kadar her alanda rotası belirlendi ve çalışmalarını buna göre yapan bir şehir.” dedi.

İstanbulluların rahat yaşaması için her türlü yatırımı yaptıklarını, yılsonuna kadar şehre her alanda toplam 60 milyar TL yatırım yapmış olacaklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Bayram münasebetiyle bir takım önlemler aldık. Toplu ulaşımda yüzde 50 indirim yaptık. 24 saat zabıtamız ve itfaiyemiz görevde olacak.” diye konuştu.

İlçeler, mobil araç ile ziyaret edilecek…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta Bakanlar Kurulu’na benzer bir koordinasyon toplantısı yaparak, İstanbul’daki yatırım ve hizmetleri yürüttüğünü belirten Başkan Topbaş, mobil bir araç yaptırdıklarını ve bundan sonraki koordinasyon toplantılarının pek çoğunu kent içinde hareket ederek, sorunları yerinde görerek ve ilçeleri ziyaret ederek yapacaklarını söyledi.

İstanbul halkıyla daha da bütünleşeceğiz…

Başkan Kadir Topbaş, toplantı sistemini bu mobil araçlara göre kurguladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Olayları, eksikleri yerinde tespit edeceğiz. Gündemimizdeki maddeleri içeren ilçeleri dikkate alarak, güzergahımızı belirleyeceğiz. Yani sadece kendi içinde kapalı devre çalışan bir yönetim anlayışımız yok. Biz halkımızla bütünleşen, arazide ne olup bittiğini görebilmek adına her türlü çabayı sarf eden bir anlayışla İstanbul’a hizmet veriyoruz. Bu Türkiye’de ilk defa uygulanacak ve model olacak bir sistem. Yeni uygulamamızla daha hızlı hareket ederek, daha da fazla hizmet edeceğiz. İnsanımızı daha fazla rahat ettireceğiz.”

“Kardeşlerim, mesai arkadaşlarım. İstanbul’da çok büyük yatırım ve hizmetler yaptık. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. İstanbullulara daha fazla güzellikler yaşatma zorundayız” diyen Başkan Topbaş, konuşmasının ardından mesai arkadaşlarıyla ve basın mensuplarıyla bayramlaştı. Çocuklara harçlık veren Başkan Topbaş, çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.