Başkan Topbaş’a Çatalca’da coşkulu karşılama… 5.8.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, altyapı, meydan ve park çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Çatalca’nın köylerini ziyaret etti. Çatalca köylüleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Kadir Topbaş, “Bütün köylere biyolojik arıtma yapıyoruz ve çöplerini günlük topluyoruz. Çevrecilik budur.” dedi.

Bölge milletvekilleriyle birlikte Çatalca’nın köylerini gezen Başkan Kadir Topbaş, Çatalcalılar tarafından coşkuyla karşılandı. Çatalca ve köylerine yapılan geziye, İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve Feyzullah Kıyıklık ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Çatalcalılar tarafından büyük misafirperverlikle karşılanan Başkan Kadir Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Topbaş’tan futbol sahası sözü…

Çatalca’nın köylerini kendi kullandığı araç ile gezen Başkan Kadir Topbaş, ilk olarak Subaşı Köyü’nü ziyaret etti. Köylülerin büyük ilgi gösterdiği Başkan Kadir Topbaş, tek tek vatandaşların sorunlarını dinledi. Başkan Topbaş, köyün gençlerinin taleplerini de geri çevirmeyerek, 1,3 milyon TL’ye mal olacak bir futbol sahasının sözünü verdi.

Köylülerin ihtiyaçları karşılanıyor…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra Yazlık Köyü’ne geçerek,  burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan futbol sahasının açılışını yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen köy camisinin temel atma törenine de katılan Başkan Kadir Topbaş, köy halkına bir müjde daha verdi. Başkan Topbaş, köydeki çocuk oyun parkının da yenileneceğini ve böylece yeni bir görünüme kavuşturulacağını müjdeledi.

Köy halkı istedi, Başkan Topbaş söz verdi...

Doğal üretim yapan bahçeleri de ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Çatalca gezisinde son durağı Çanakça Köyü oldu. Başkan Kadir Topbaş, Çanakça Köyü’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan futbol sahasının açılışını köy halkı ile birlikte yaptı. Başkan Topbaş, köy muhtarının, açılışı yapılan futbol sahasına tribün yapılması yönündeki isteğini de geri çevirmedi. Başkan Topbaş, stada en kısa zamanda tribün yapılması için talimat vereceğini söyledi.

Başkan Topbaş, Çatalcalılarla iftar yaptı…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında Çatalcalılarla buluştu. Binlerce vatandaşla birlikte iftar yapan Başkan Topbaş, “İstanbul’un köylerine kadar sıcak asfalt, altyapı, biyolojik arıtma götürdük. Çatalca’nın köylerine de atıksu arıtma tesisleri kurarak, derelerin ve denizlerin kirlenmesini engelliyoruz. Arıtılmış atıksuyu park ve bahçelerin sulanmasında kullanılacak şekilde geri dönüştürüyoruz. İstanbul’un bütün köylerinin çöplerini de biz topluyoruz. Artık bütün köylerimizin hepsi tertemiz. Hizmet budur, çevrecilik budur.” diye konuştu.