Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi… 1.8.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her gün milyonlarca İstanbulluyu evine, işine taşıyan İETT çalışanları ve aileleriyle Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftar sofrasında buluştu. Başkan Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın İETT çalışanlarının bir kısmının yaşadığı kadro sorununun çözümüyle ilgili talimat verdiğini de müjdeledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5 binin üzerinde İETT çalışanı ve ailelerinin katıldığı iftara katıldı. Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarın ev sahipliğini yapan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ve İETT bürokratları da iftarda yer aldı. İftarın ardından davetlilere hitap eden Başkan Kadir Topbaş, Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinde İETT ailesiyle iftar açmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ötekinin farkında olma ve paylaşma duygusunun ön plana çıktığı bu ayda, dünyanın değişik coğrafyalarında bir yudum suya ve bir lokma ekmeğe ulaşma mücadelesi veren insanların da hatırlanması gerekiyor.” dedi.

İstanbul, devlet olma özelliği taşıyor…

Başkan Topbaş, İstanbul’un 15 milyonu aşan nüfusu ve 8 bin 500 yıllık tarihiyle bir devlet özelliği taşıdığını ifade ederek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, böyle önemli bir şehrin vatandaşlarının mutlu olması ve geleceğe umutla bakması için çalışıyoruz. İstanbul’u dünyanın model olarak aldığı bir şehir yapmak için yol haritası çizdik ve önemli adımlar attık. Geriye baktığımızda İstanbul’da geldiğimiz başarılı noktayı birlikte görmekteyiz.” dedi.

Başkan Topbaş’tan İETT çalışanlarına müjde…

Dünyadaki büyük şehirlerin hepsinde ulaşım ve erişim problemi olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, Ulaşım Master Planı çerçevesinde İstanbul’a çok büyük ulaşım yatırımları yaptıklarını ve bu kapsamda 2013 yılı sonuna kadar tüm otobüslerin yenilenmesi hedefini tutturacaklarını söyledi. “Bir şehrin toplu taşıma araçlarını kullanma oranı ve toplu taşım araçlarının kalitesi, o şehrin medeniyet ölçüsünü gösterir” diyen Başkan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çor zor ve yoğun bir iş yapan İETT çalışanlarının, gelecekleri hakkında kaygıya düşmesini istemiyoruz. Kendisi de eski bir İETT’li olan Sayın Başbakanımız, KİPTAŞ ve diğer hizmet aldığımız firmalarda çalışan İETT çalışanlarının sorunlarının çözümüyle ilgili talimat verdi. İnşallah bunun müjdesini de veririz.”

Başkan Topbaş’a teşekkür…

İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da, İETT olarak İstanbullulara 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini belirterek, “Başkanımız Kadir Topbaş, göreve geldiğimiz günden beri İETT’ye çok büyük destek veriyor. İşçilerin ve memurların problemleriyle yakından ilgileniyor. İETT camiasının huzurunda Başkanımız Kadir Topbaş’a desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz de İETT olarak, 4 yıllık görev süresinde göstermiş olduğumuz çalışma azmi ve hizmetle İBB ailesine layık olduğumuzu gösterdik.” diye konuştu.

Dünya, İETT’yi takip ediyor…

İETT’nin Türkiye ve dünyada takip edilen çok büyük bir müessese olduğuna dikkat çeken Baraçlı, “İnşallah önümüzdeki yıllarda Başkanımız Kadir Topbaş ile birlikte büyük projelere imza atacağız. Dünyanın takip ettiği kurumumuzun başarısını son teknoloji otobüslerimizle İstanbul’un her noktasında gösterme gayretinde olacağız.” dedi.