Darülaceze iftarında birlik ve beraberlik örneği… 31.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Musevi Cemaati’nin Darülaceze Başkanlığı’nda verdiği iftara katıldı. Darülaceze sakinleriyle yakından ilgilenen Başkan Topbaş, Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Darülaceze Başkanlığı’nda düzenlenen iftar programına, Başkan Kadir Topbaş'ın yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Türkiye Hahambaşısı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Fener Rum Patrikhanesi Patriği Bartholomeos ve Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ da atıldı. Çok sayıda darülaceze sakinin katılımıyla gerçekleştirilen programda birlik, beraberlik, birarada yaşama ve paylaşma adına önemli örnekler ortaya konuldu.

Başkan Kadir Topbaş'ın Darülaceze sakinleriyle yakından ilgilenmesi, iftarda samimi ve sıcak bir ortamın oluşmasını sağladı. İftarın ardından konuşan Başkan Kadir Topbaş, Ramazan-ı Şerif’in ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dileyerek, “Dünyanın bir çok noktasında kanların aktığı bir dönemde, bu mekanda biraraya gelen sizler ve bizler, o bölgedeki sıkıntıların ortadan kalkması adına çözüm üretiyoruz. Biraraya gelebilmek, ötekini hissetmek ve kabul etmek ile her şey çözülür.” diye konuştu.