Esenyurt, güzelliğin adı… 28.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt’ta binlerce kişinin katıldığı sokak iftarında, İstanbullularla buluştu. Başkan Topbaş, Esenyurt’un İstanbul’da farklı bir güzelliğin adı olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt Belediyesi’nin Örnek Mahallesi’nde verdiği sokak iftarında vatandaşlarla biraraya geldi. Binlerce kişinin katıldığı iftar öncesinde masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Topbaş’a, Esenyurtllular yoğun ilgi gösterdi. Başkan Kadir Topbaş, Ramazan ayının ihtiyaç sahiplerini gözetmek, müşkül durumdaki insanları anlamak için çok önemli bir fırsat olduğu belirterek, “Oruç tutmak aç, susuz insanların haliyle hallenmek ve bir ötekini hissetmek adına çok önemli. İstanbul ve Türkiye olarak büyük bir ailenin mensuplarıyız. Bu milletin geçmişinde medeniyet, güzellikler ve şan, şöhret var. Gelecekte de böyle olsun diye mücadele ediyoruz.” dedi.

İstanbul ve Esenyurt’taki büyük değişimi hayranlıkla izlendiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Farklı coğrafyalarda yaşanan kan ve gözyaşının, Ramazan-ı Şerif hürmetine dinmesini diliyoruz. İnsanlar barış, huzur ve kardeşlik içinde geleceğe yürüyebilsinler. Maalesef küresel köy haline gelen bu dünyayı insanoğlu paylaşamıyor. Oysa dünyada insanlığın yaşadığı alanlar kara alanlarının sadece yüzde 2,5’unu kapsıyor. Koskoca dünyamızı maalesef insanlar birbirine dar ediyor. İnsani değerlerin yansıdığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in rahmetinin ve bereketinin tüm insanlığı kuşatmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak büyük yatırımlar yaptıklarını ve şehrin dünya tarafından takdir edilir hale geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Esenyurt da, son 10 yılda çamur ve altyapı sorunlarından hızla kurtularak, medeni bir şehre dönüştü. Esenyurt, İstanbul’da farklı bir güzelliğin adı oldu. İstanbul’un yarınlarını sizlerin desteğiyle inşa ediyoruz. Önümüzdeki Kadir Gecesi’nin ve Ramazan Bayramı’nın sevgimizin, hoşgörümüzün ve kardeşliğimizin artmasına vesile olmasını diliyorum.”