Türkiye, Pakistan için bir model 26.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Pakistan’ın İstanbul Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat’ı başkanlık makamında ağırladı.

Başkan Kadir Topbaş, Pakistan Büyükelçisi Haroon Shaukat ile Başkanlık Makamı’nda bir süre görüştü. Görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz Lahor ve Pencap Eyaletlerinde bazı çalışmalar yaptık. Yaptığımız bu çalışmalar orada övgüyle karşılandı. Bu çalışmalarımızdan metrobüs hattı ve katı atık yönetimi çalışmalarımız bir model teşkil etti.” dedi.
Pakistan İstanbul Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat da, Başkan Topbaş’a misefirperverliği için teşekkür ederek, “Kendilerinin önderliğinde Pencap ve Lahor’da çok güzel çalışmalar yapıldı. Biz Pakistan halkı olarak Türk halkını hep sevmişizdir ve sevmeye devam ediyoruz.” dedi.

Model ülke olarak gördükleri Türkiye’den çok şey öğrendiklerini ifade eden konuk Büyükelçi, “Bizler de Pakistan’ı güçlendirmek için Türkiye ile işbirliği yapmaya devam ediyoruz. Türk şirketlerini de Pakistan’a iş yapmaya bekliyoruz.” diye konuştu.