Çad Kralı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret 26.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çad - Beguirmi Kralı Mbang Hadji Woli Mahamat ve beraberindeki heyeti Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Çad - Beguirmi Kralı Mbang Hadji Woli Mahamat, Encemine Sultanı Kachalla Mahamat Kasser ve Kanem Sultanı Ahmet Fadjack Alifa Zezer’in de aralarında bulunduğu beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, Kral Mahamat ve beraberindeki heyeti Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Son dönemlerde Çad ile ilişkilerin güçlendiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Kral’ı şehrimizde ağırlamaktan büyük şeref duyduk. Kendileri de İstanbul’u çok beğendiklerini söylediler. İlk fırsatta yeniden İstanbul’a gelmek istediklerini ilettiler” dedi.

Başkan Topbaş, Çad Kralı Mahamat ve beraberindeki heyete İSMEK Kursiyerleri tarafından işlenen cam kavanoz ve sürahi hediye etti. Çad Kralı da, Başkan Topbaş’a Çad’ı tanıtan bir kitap ve yöresel motifler taşıyan bir hediye takdim etti.