Kalbi İstanbul’da kaldı... 24.7.2013

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Kerves, İstanbul dostu haline geldiğini ve gönlünü İstanbul’da bırakacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5 yıllık görev süresi dolan Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers’i Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, Hollanda ile Türkiye arasında 400 yıllık bir dostluğun olduğunu belirterek, “Bu dostluğumuz hem ticari hem siyasi alanda gelişiyor.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, Başkonsolos Kervers’in görev süresinin sona erdiğini ifade ederek, “1 hafta sonra İstanbul’dan ayrılacaklar. Kendisiyle 5 yıl boyunca çalıştık. Dostluklarımız gelişti. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda kendileri oldukça aktif rol oynadılar. Kendisi İstanbul’dan gidiyor ama kızı İstanbul’da kalıyor. Burada eğitimine devam edecek. İstanbul’dan giden pek çok başkonsolosumuz gibi Sayın Kervers’in de kalbi İstanbul’da kalıyor.” diye konuştu.

Başkonsolos Onno Kervers de, Başkan Kadir Topbaş’la 5 yıllık süre zarfında uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Türkiye ve Hollanda arasında 400 yıllık mevcut olan ilişkileri bu dönemde pek çok yeni projeyle geliştirme imkanı bulduk. Hollanda’da yaşayan 400 bin Türk vatandaş nedeniyle de bu ilişkilerin çok özel bir yapısı var. Sayın Topbaş’a bu güzel şehirde bana ev sahipliği yaptığı için ve gösterdiği dostluk için çok teşekkür ediyorum. Ben içten bir İstanbul dostu haline geldim. Gönlümü burada bırakıyorum. Ama eminim ki çok zaman geçmeden geri döneceğim.”