İstanbul’un başarısı konuşuldu… 18.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis üyeleri ile iftarda biraraya geldi. Verimli bir meclis dönemini geride bıraktıklarını belirten Başkan Topbaş, “Dönemimizin son iftarında yine başarılarımızı konuşuyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis üyelerine Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te iftar verdi. İftara, İBB Meclisi 2. Başkanı Göksel Gümüşdağ, AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan, İBB Genel Sekreteri Adem Baştürk, Genel Sekreter Yardımcısı Köksal Tandıroğlu, İSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir ile meclis üyeleri katıldı.

Aynı sofrayı paylaşan bir milletiz…

Başkan Kadir Topbaş, Ramazan-ı Şerif’in rahmet ve bereketinin, Türkiye ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini dileyerek, “Sofraları paylaşan ve toplumsal mutabakata hazır bir milletiz. Bu topraklarda Aşık Veysel’in aşkıyla, Şeyh Edebali’nin tevazuu ve Mevlana Celalettin Rumi’nin hoşgörüsüyle yoğrulmuş bireyleriz.” dedi.

İstanbul’daki değişim takdir topluyor…

“Görevimizde ikinci dönemimizin sonuna yaklaşırken, dönemimizin son iftarında yine başarılarımızı konuşuyoruz.” diyen Başkan Topbaş, şöyle konuştu: “Görevimiz bittikten sonra da bu şehirde dolaşırken bu kente neler kattığımızı ve ‘şu şu projeler de bizim dönemimizde yapılmıştı’ diyebilmenin gururunu yaşayacağız. İstanbul’da çok şeyler değişti. Bunu meclisimizle ve bürokratlarımızla hep beraber başardık. Gittiğimiz her yurtdışı seyahatinde ve şehrimize gelenler, İstanbul’daki bu değişim ve dönüşümü takdir ediyor. Başarımızın sırrı, Sayın Başbakanımızın bahsettiği gibi, zaman, insan ve para yönetiminden geçiyor. Bu güzel şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Ama bu şehre daha çok hizmetler yapılması lazım.”

Verimli bir hizmet dönemini geride bırakıyoruz…

Başkan Kadir Topbaş, verimli bir meclis dönemi geçirdiklerini ifade ederek, “Bu kaliteyi oluşturan siz meclis üyelerimize özellikle teşekkür ediyorum. Gayet seviyeli ve İstanbul’a yakışacak tarzda bir siyasetle şehrimizi yönetiyoruz. Tabi ki herkes kendi görüşünü ortaya koyuyor, demokrasi de bu. İnsan hata yapar. Bize yaptığınız uyarıları hep yanımızda hissettik. Bu yapıcı uyarılardan dolayı da teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hizmet dönemini geride bırakıyoruz. Önemli olan kente yapılan olumlu katkılar ve geride bırakılan güzel izlerdir.” diye konuştu.