İftarda İstanbullularla buluştu 17.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, “Bu ayın verdiği manevi atmosferle, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşamak en büyük arzumuz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, onbir ayın sultanı Ramazan’da İstanbullularla iftar sofralarında buluştu. Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mecidiyeköy’deki iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Başkan Topbaş, çadırda bulunanlara yemek dağıttı…

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Kadir Topbaş, iftar saati yaklaşınca çadırda bulunanlara yemek dağıttı. İftar davetine katılan İstanbullulara teşekkür eden Başkan Topbaş, “İftar çadırında bizimle buluştuğunuz için teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı iftarlar, sıhhat ve afiyet diliyorum. Bizleri böyle biraraya getiren, insan ve büyük bir millet olma duygusunu hissettiren mübarek bir aydayız. Hep kendisi için yaşamak yerine ötekini de hatırlatan farklı bir aydayız.” dedi.

İstanbul 14 milyonluk büyük bir aile…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un 14 milyonluk büyük bir aile olduğunun altını çizerek, “Ramazan-ı Şerif’in de verdiği manevi atmosferle, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşamak en büyük arzumuz. Tuttuğunuz oruçların makbul olmasını diliyor, önümüzdeki Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.