Avcılar’da ulaşıma yeni bir alternatif! 16.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Avcılar’da D-100 Karayolu’nun ayırdığı Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallelerini birbirine bağlayan Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan geçidin, Avcılar’ın iki yakasını biraraya getirdiğini söyledi.

Avcılar’daki Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Törene, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Avcılar’ın iki yakasını biraraya getirdik…”

Başkan Kadir Topbaş, hizmete açılan Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi’nin, Avcılar’daki trafik sorununu önemli ölçüde çözeceğini belirterek, “Bugün burada açılışını yaptığımız altgeçitle, Avcılar’ın iki yakasını biraraya getiriyoruz. İlçemizi ortadan ikiye bölen bir yeri birleştiriyoruz. Buradaki sıkıntıyı hepiniz iyi biliyorsunuz. Trafik sıkıştığında yarım saat, kırk dakika trafikte kalıyordunuz. Artık 1 dakika gibi kısa bir sürede burayı kolaylıkla geçebileceksiniz.” dedi.

“İstikrarlı bir şekilde başarılara imza atıyoruz…”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettirerek bugünlere geldiklerinin altını çizen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, 76 milyonluk büyük bir aile. Bizim görevimiz sizlere, İstanbul’a hizmet etmek. Türkiye’de çok şeyler değişti. Aslında bunu millet olarak sizler yaptınız. Dünyada yaptığımız toplantılarda, başarının altında yatan şeyin istikrar olduğu söylenmekte. İşte sizler, bu ülkede başarıya imza atmak için istikrar yakalattınız. Bir hükümet oluşturdunuz. Bu istikrar sayesinde, Türkiye bugünkü noktaya geldi. Türkiye’deki başarıyı hazmedemeyenler, Türkiye’nin odak noktası olmasını istemeyenlerin ortaya çıkarmış olduğu bir takım manipülasyonlar var.”

“Metro, İstanbul’un trafik sıkıntısını çözecek…”

Başkan Kadir Topbaş, kısa bir süre önce Metrobüs Hattı’nın Avcılar’a ulaştığını hatırlatarak, “Bir Metrobüs Hattı yaptık. Uzakları yakın eyledik. Artık buradan binip, Kadıköy’e kadar çok kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz. Metrobüs’e beklediğimizden daha çok bir ilgi oldu. Artık o kadar yoğun ki, Metrobüs’ün metroya çevrilme zamanı geldi. Şu anda da metro projelerini yapıyoruz. Beylikdüzü’ne kadar gidecek metro çalışmalarını başlatıyoruz. Bunu ancak biz yaparız. İstanbul’da trafik sıkıntısını giderecek olan metrodur.” diye konuştu.

“Başkan Topbaş, Avcılar halkıyla iftar yaptı...”

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra “geleceğimiz” dediği çocukları da sahneye alarak, protokolle birlikte Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi’nin açılış kurdelesini kesti. Başkan Topbaş, açılışın ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Avcılar Dilaver Sokak’ta düzenlenen 5 bin kişilik iftar programına katıldı.