İstanbul, örnek bir şehir… 9.7.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının ilk iftarını, Kağıthane Belediyesi’nin Hasbahçe’de düzenlediği programda vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’un örnek bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Hasbahçe’de düzenlenen iftara katılan Başkan Kadir Topbaş, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İftar

öncesi masaları tek tek gezen Başkan Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Yerel yöneticiler olarak gençlere gururla yaşayacakları bir şehir inşa etmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Dilerim, Ramazan’ın bereket ve hoşgörüsü ülkemize ve dünyaya yansısın. Sizlerle dünyanın gıpta ile izlediği, adeta dünyanın merkezi sayılabilecek bir kentte birlikte yaşıyoruz. Beraberce güzellikleri yansıtıyoruz. Giderek yaşam kalitesi artan bir şehirdeyiz. Yerel yöneticiler olarak, sizlerin verdiği görevleri onurla yürütüyoruz. Arzumuz, gençlerimize gururla yaşayacakları bir şehir bırakmak. Başka şehirlerde yaşamaya imrenmeden, severek ve isteyerek bu şehirde yaşasınlar.” diye konuştu.

İstanbul, 14 milyonu aşkın bir sevgi yumağı…

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin 76 milyonluk büyük bir aile olduğunu vurgulayarak, “İstanbul’da da 14 milyonu aşkın bir sevgi yumağıyız. Çünkü bizler, Yunus Emre’nin aşkı, Şeyh Edibali’nin tevazusu, Mevlana’nın hoşgörüsüyle yoğrulmuş toprakların bireyleriyiz. Bu topraklarda birlikte yeşerip büyük bir millet olduk. Geçmişimiz büyük kahramanlıklarla dolu. İstiyoruz ki, dünyayı etkileyen ülkelerden biri de Türkiye olsun. Örnek ve model alınan şehirlerden biri de İstanbul olsun. Bütün çalışmalarımızı bu anlayışla yürütüyoruz.” dedi.

Aynı ekmeği yiyip, aynı sudan içiyoruz…

Başkan Topbaş, beraber yaptıkları iftarın çok özel bir anlamı olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı: “Başka mahallelerden, başka sokaklardan gelip, aynı ekmeği yiyip, aynı sudan içtik. Bu toplumun bireyleri olduğumuzu hissettik. Bu güzelliği yaşadık. Bu vesileyle tekrar Ramazan ayınızı en içten dileklerimle kutlarım. Ramazan’ın bereketi ve hoşgörüsü üzerinize olsun.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iftardan sonra, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ile birlikte yanlarına çocukları da alarak, Ramazan ayı boyunca devam edecek etkinliklerin açılış kurdelesini kesti.