Başkan Topbaş taksicileri sevindirdi 28.6.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, İstanbul’daki taksicilerin, raylı sistem, deniz ve lastik tekerlekli taşımacılığa destek verecek şekilde entegre olarak çalışmasını hedeflediklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ve yönetim kurulu üyeleri ile Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde biraraya geldi. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, oda temsilcileri ve taksi durakları işletmecileriyle verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek, taksicilerin daha kaliteli hizmet vermesi için göreve geldikleri günden beri oda yetkilileriyle müşterek çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Vatandaşların istek ve şikayetleri görüşüldü…

Toplantıda taksici esnafının istek ve taleplerini dinleme imkanı bulduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “İstanbulluların taksilerle ilgili bize aktardığı istek ve şikayetlerini içeren bir çalışma yapıyoruz. Görüşmemizde sona yaklaşan bu çalışmaları değerlendirdik. Bir kentin medeniyet göstergesi, ulaşım sistemlerinin kaliteli ve modern hizmet sunmasıyla ölçülür. Taksici esnafından daha kaliteli hizmet vermelerini rica ediyoruz. Geçmişte pek çok taksiciyi eğiterek sertifikalarını verdik. Daha ileri seviyede bir eğitim çalışması da yapacağız.” diye konuştu.

Taksiler ulaşım sistemine entegre olacak…

Başkan Kadir Topbaş, taksilerin kalitesi, güvenliği ve müşteri ilişkilerinin modern görünümünün yanı sıra memnuniyet açısından da çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşların yanı sıra İstanbul’u ziyaret eden yabancıların da taksici esnafından memnuniyet duymalarını istediklerini söyledi. İstanbul’da taksicilerin, raylı sistem, deniz ve lastik tekerlekli taşımacılığa destek verecek şekilde entegre olarak çalışmasını hedeflediklerini ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yönetim tarzımızın bir göstergesi olarak taksici esnafımızla 2004 yılından beri beraberce çalışmaktayız. Görüşmemizde İstanbul’daki taksicilerin bundan sonra daha kaliteli hizmet vermesi için değerlendirmeler yaptık.”

Taksi ruhsat süreleri 1 yıl uzatıldı…

Desteklerinden dolayı Oda Başkanı Yahya Uğur ve ekibine teşekkür eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Taksicilerle engelli rampası olan taksiler oluşturacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bütün araçlara rampa şartı yerine, bazı araçlarda ve duraklarda engelli rampası olmasını uygun gördük. Taksici esnafımızın en çok rahatsızlık duyduğu lüks taşımacılığın da segmentlerini yükselterek taksilerle eşdeğerde olmayan araçlar olması yönünde bir çalışma yapıldı. Ruhsat sürelerini de Temmuz ayından itibaren bir yıl daha uzattık. Bir de yeni planlara, taksi duraklarının da konulmasının hazırlıklarını yapıyoruz. Bu çalışmalar taksicilerimizi rahatlatacaktır. Taksici esnafımıza bol kazançlı, kaliteli hizmet diliyorum.”

Esnaf başkanından Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur da, talep ve şikayetlerin çözülmesi konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalıştıklarını ve paylaştıkları taleplerin kabul gördüğünü belirterek, “Başkanımız Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyorum. Kendi ürettikleri fikirlerin yanı sıra bizi dinlemeye de çok gayret ediyorlar. Bu da esnafımız açısından memnuniyet verici oluyor.” dedi.

1 ayda 45 milyon yolcu…

İstanbul’daki 17 bin 395 taksinin 1 ayda 45 milyon yolcu taşıdığını belirten Uğur, “Özürlü rampalarının sınırlandırılması, ruhsatlarımızın bir yıl daha uzatılması ve taksici ehliyeti projemize verilen destek nedeniyle önümüzdeki günlerde çok daha iyi bir taksiciliğin olacağını hepinize müjdelemek isterim. Biz Sayın Başkanımızdan müjdeler almaya alışığız. Taksici esnafı olarak taleplerimizin çok fazla dikkat alındığını belirtmek istiyorum.” diye konuştu.