Konuk Vali’den Başkan Topbaş’a övgü… 26.6.2013

Orta Afrika Çad Valisi Haoua Outmane Djame, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk Vali, dünyanın hiçbir yerinde böylesine halkın içinde olan bir başkan daha görmediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çad Valisi Haoua Outmane Djame ile Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yatırımlar hakkında konuk Vali Djame’ye bilgi veren Başkan Kadir Topbaş, son 9 yılda yapılan yatırımlarla İstanbul artık dünyanın gıpta ile izlediği bir şehir haline geldiğini söyledi.

“Halkın içinde bir başkan…”

Başkan Topbaş, İstanbul’a yapılan yatırımlar ile hizmetlerin maket ve görsellerle sergilendiği çadırı gezen vatandaşlarla bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Konuk Vali de, vatandaşlara hitaben; “Dünyada böyle bir belediye başkanı görmedim. Böylesine halkın içinde dolaşan, halkla iç içe olan bir belediye başkanı görmedim. Gördüğüm belediye başkanları genelde makamında oturarak işlerini yapmaya çalışır.” diye konuştu.

“İstanbul çok değişmiş ve güzelleşmiş…”

İstanbul’a öğrencilik yıllarında geldiğini ifade eden Vali Djame, sözlerini şöyle tamamladı; “İstanbul’u çok temiz ve çok güzel gördüm. Sayın Başkan’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilik yıllarımda İstanbul’a gelmiştim. İstanbul çok değişmiş ve güzelleşmiş.” Konuk Vali ile bir süre baş başa görüşen Başkan Topbaş, daha sonra Vali Djame onuruna öğle yemeği verdi.