Belçika Veliaht Prensi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret 16.10.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve eşi Prenses Mathilde’yi Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı.

Yaklaşık 300 kişilik bir iş adamı heyetiyle İstanbul’a gelen Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve eşi Prenses Mathilde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti. Veliaht Prens Philippe ve Prenses Mathilde’nin gelişi öncesinde Başkanlık Binası önüne kırmızı halı serildi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve Prenses Mathilde’yi kapıda karşıladı. Prens Philippe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tören Mangası’nı selamladı.

Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie, daha sonra  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni imzaladı. Başkan Kadir Topbaş ve Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie’nin görüşmesi yaklaşık 45 dakika sürdü. Başkan Kadir Topbaş, misafirlerini kapıya kadar geçirdi. 

 

İstanbul’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie, Ankara’da da ikili görüşmeler yaptı. Belçikalı Veliaht Prensi Philippe ve beraberindeki heyet çeşitli ekonomik temaslarda bulunduktan sonra 19 Ekim günü Türkiye’den ayrıldı.