Gayrimenkul Zirvesi’ne İstanbul damgası! 12.3.2013

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açtı. Türkiye’nin onur konuğu olduğu fuarda Türkiye Çadırı’nın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı. Başkan Topbaş, fuara katılan inşaat firmalarının Türkiye’nin varlığını dünyaya hissettirdiklerini söyledi.

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarına Türkiye onur konuğu olarak katıldı. Fuardaki Türkiye Çadırı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Katılımcı firmaların yetkilileriyle beraber açılış kurdelesini kesen Başkan Kadir Topbaş, “Bizim varlığımızı dünyada, özellikle inşaat sektöründe hissettirme adına yaptıkları çalışmaların devamını diliyorum.” diyerek Türk firmaların temsilcilerine teşekkür etti. Firmaların temsilcilerine başarılar dileyen Başkan Topbaş, açılış kurdelesini firma sahipleriyle birlikte imzalayarak, günün hatırası olarak aldı. Başkan Topbaş, açılış töreninin ardından çadırdaki Türk inşaat firmalarına ait stantları gezdi.

“Derbent’teki dönüşümün garantisi biziz...”

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıyer Derbent’te sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmasının sergilendiği standı yakından inceledi. Başkan Topbaş, Derbent Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak “Burada büyük bir dönüşüm çalışması yapılıyor. Kimse mağdur edilmeyecek. Bazıları kafa karıştırıyor, onlara inanmasınlar. Biz vatandaşın yanındayız, bize güvensinler. Burada 1.650 konut dönüşecek. Vatandaşlarımız çok daha güvenli evlerde yaşayacaklar. Biz, bu çalışmanın arkasındayız.” diye konuştu.