Adliye koridorlarında sanat rüzgarları esti! 27.2.2013

İSMEK eğitimleriyle meslek sahibi olan tutuklu ve hükümlülerin çalışmalarından oluşan sergi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı.

Bakırköy Adliyesi’ndeki açılış töreninde konuşan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İSMEK tarafından verilen kültür ve sanat eğitimlerinin cezaevi koşullarının iyileşmesine ve mahkumların meslek sahibi olmalarına büyük katkı sağladığını belirterek, cezaevinde bulunan kişilerin cezaevinden çıktıktan sonra hayatlarında öğrendikleri bu mesleklerle geçimlerini sağladığını söyledi.

Başsavcı’dan Başkan Topbaş’a teşekkür...

Serginin amacının, tutuklu ve hükümlülerin el emeği göz nuru ile ürettikleri çalışmaların satılarak bütçelerine katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Başkan Kadir Topbaş’a İSMEK’in cezaevlerinde verdiği eğitimlerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Kadir Topbaş ve Hadi Salihoğlu daha sonra kurdeleyi keserek serginin açılışını yaptılar. Başkan Topbaş’a sergiyi gezdiren Başsavcı Salihoğlu, Bakırköy’deki bütün infaz koruma memurlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan itfaiye ve afet eğitimi almaya başladıklarını da belirtti.

İSMEK’te 12 bin tutuklu ve hükümlüye eğitim...

Başkan Kadir Topbaş, İSMEK’in bugüne kadar 12 bin tutuklu ve hükümlüye çeşitli konularda eğitim verdiğini, İstanbul İtfaiyesi’nin de her mahallede gönüllü itfaiyeciler ve sivil savunma ekipleri yetiştirdiğini hatırlattı. Başkan Topbaş, hat, resim ve el ürünlerinin yer aldığı sergiden “Osmanlı Sokağı”nı yansıtan bir tablo satın aldı.