İşbirliğinde ilk adım... 3.2.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gana ziyareti kapsamında işadamları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Akra Belediyesi ile ticari, kültürel ve alt yapı konularında işbirliği protokolü imzalanacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gana gezisi çerçevesinde Türk-Gana İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Temizkan’dan ticari ilişkiler hakkında bilgi alan Başkan Topbaş, ticaretin artırılması ve sorunların giderilmesi için Akra Belediyesi ile ticari, kültürel ve alt yapı konularında işbirliği protokolü imzalanacağını söyledi.

“Başkan Topbaş’a 9 dilde karşılama…”

Başkan Topbaş daha sonra, Akra’da bulunan Galaxy İnternational School’u ziyaret etti. Öğrenciler Başkan Topbaş’ı, 9 dilde “Hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Ganalı öğrencilerle sohbet edip, Türkçe şarkı ve şiir dinleyen Başkan Topbaş, eğitimler hakkında bilgi aldı.

“Cami inşaatına Başbakan’dan destek…”

Başkan Kadir Topbaş, Akra’da yaklaşık 15 yıl önce başlanan ancak çeşitli nedenlerde tamamlanamayan Akra Furkan Camisi’nin inşaatını da gezdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılı Şubat ayında ibadete açılması için destek verdiği cami inşaatı hakkında bilgi alan Başkan Topbaş, yetkililere mimari tavsiyelerde bulundu. Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan Akra Cami’nin projesi, Selimiye ve Sultanahmet Camilerinin mimarisinden yararlanılarak çizildi. 4 minareli olarak tasarlanan eser, Akra’nın en büyük camisi olacak.