İstanbul’a hizmet edenler birarada... 29.1.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ ve İETT bünyesinde yıllarca İstanbul halkına hizmet ettikten sonra emekli olan eski mesai arkadaşlarıyla akşam yemeğinde biraraya geldi. Başkan Topbaş, eski mesai arkadaşlarına plaket ve teşekkür belgesi verdi.

İBB Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, Genel Sekreter Yardımcıları, İSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile 2012 yılında İETT ve İSKİ’den emekli olan çalışanlar katıldı. 
Başkan Topbaş, eski mesai arkadaşlarıyla...

Yemekte eski mesai arkadaşlarına hitap eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a hizmet vermiş ve İstanbul’un bu noktaya gelmesine katkıda bulunmuş mesai arkadaşlarıyla biraraya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Yemeği organize edenlere teşekkür eden Başkan Topbaş, “2004 yılında benim göreve başladığım günden bugüne kadar emekli olan mesai arkadaşlarımızla da biraraya gelmek istediğimi bu programı düzenleyen arkadaşlara söyledim. Bu yemekle hangi siyasi görüşte olursa olsun bu kente hizmet etmek için özveriyle çalışmış arkadaşlarıma bu kentin de bir vefa duygusu olduğunu göstermek istedim.” dedi.

“İstanbul’da yaşamak ayrıcalık...”

İstanbul’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Başkan Topbaş, “Bu şehirde yaşamanın bir mesuliyeti var. Hele bir de görev almışsanız bu kentte yaşayan diğer insanların mutluluğunu sağlamak adına fedakarlık yapmak zorundasınız. İstanbul siz mesai arkadaşlarımın özverili çalışması sayesinde dünyanın gıpta ettiği bir şehir haline geldi. Eminim ki sizler de bu kente kattıklarınızın gururunu yaşıyorsunuz. İstanbul Belediyesi mensubu olmak önemli bir ayrıcalık. Türkiye’nin değişik bölgelerinden İstanbul’a farklı bakıldığını biliyoruz. İstanbul gerçeği ortada. İstanbul’un bir ülke özelliği gösterdiği gerçeği ortada. İstanbul herhangi bir şehir herhangi bir yerel yönetim değil. 52 bin çalışanıyla bir şehir nüfusu özelliği de göstermekte. İstanbul’un bu noktaya gelmesinde her bir mesai arkadaşımın emeği ve katkısı var.” diye konuştu.

Başkan Topbaş konuşmasının ardından 2012 yılında emekli olan mesai arkadaşlarına teşekkür belgesi ve plaket verdi. Mesai arkadaşlarıyla bir süre de sohbet eden Başkan Topbaş hatıra fotoğrafı da çektirdi.