Toktamış Ateş sonsuzluğa uğurlandı... 21.1.2013

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Prof. Dr. Toktamış Ateş, son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Ateş’in cenazesi, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akademisyen Yazar Prof. Dr. Toktamış Ateş için ilk tören, 44 yıl öğretim üyeliği yaptığı İstanbul Üniversitesi’nde düzenlendi. Eşi Nevin Ateş ve kızı Ayşegül Ateş ile öğretim üyelerinin katıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Ateş'in Türk bayrağına sarılı cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi'ne getirildi.

Eşi Nevin Ateş ve kızı Ayşegül Ateş, taziyeleri kabul ederken Fatih Camisi’nde düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile çok sayıda siyasetçi, gazeteci ve akademisyen katıldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Demokrasi alanında önemli adımlar atarak cesaret örneği gösterdi. Farklı kesimlerin biraraya gelmesinin mümkün olmadığı söylenen dönemlerde bile demokrasi, hoşgörü adına insanları biraraya getirmeyi başardı.” dedi.

69 yaşında vefat eden Prof. Dr. Toktamış Ateş’in cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Merkez Efendi Mezarlığı’nda defnedildi.