Başkan Kadir Topbaş öğrencilere İstanbul’u anlattı! 14.1.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete gelen öğrencilere İstanbul’u ve İstanbul’a yapılan yatırımları anlattı. Başkan Topbaş, merkezi gezdirdiği öğrencilere geleceğe dair projeler hakkında da bilgi verdi.

Ümraniye Asım Ülker Lisesi Çoklu Eğitim öğrencileri, İstanbul’u ve İstanbul’a yapılan yatırımları en yetkili ağızdan dinlediler. Özel bir görüşme için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde bulunan Başkan Kadir Topbaş, ziyaret için gelen öğrencilere sürpriz yaptı. Başkan Kadir Topbaş, öğrencilere Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni gezdirdi.

Başkan Topbaş, yatırımları ve projeleri anlattı...

Öğrenciler, 2004 yılından bugüne 8,5 yıllık süre içerisinde İstanbul’a yapılan yatırımların maket ve görsellerle sergilendiği çadırı merakla incelediler. Öğrenciler ile yakından ilgilenen Başkan Topbaş, yapılan yatırım ve projeler hakkında öğrencilere detaylı bilgi verdi. Başkan Topbaş, gezi sonrasında öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul’un yatırımı bu çadırda!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi, İstanbul’u bir dünya kenti, bir marka şehir haline getirmek için yapılan yatırım ve hizmetlerin tamamına ev sahipliği yapıyor. Sütlüce’de Miniatürk’ün yanında yer alan Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi, 2009 yılında 3 bin metrekare kapalı bir alanda kuruldu. Merkez, üç ayrı bölümden oluşuyor.

Birinci bölümde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmet alanlarını kapsayan birimlerin tek tek tanıtıldığı stantlar bulunuyor. İkinci bölümde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın görevi geldiği ilk günden bugüne kadar yapmış olduğu önemli açılış ve temel atma törenleri, katıldığı uluslararası toplantılar ve etkinlikler yer alıyor. Üçüncü bölümde ise bir balığın gözüyle denizden çekilen fotoğrafların yer aldığı İstanbul Fotoğrafları Sergisi bulunuyor.

Merkezdeki her stantta bireysel geziler için Türkçe-İngilizce müze ses sistemi de mevcut. İsteyen ziyaretçi, gezdiği stantla ilgili bilgileri kulaklığını takarak istediği dili seçerek dinleyip bilgi sahibi olabiliyor. Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde Zeytinburnu’nda yapılan kentsel dönüşümün, Metro Haliç Geçiş Köprüsü’nün, Dolmabahçe Tüneli’nin, Fatih Vapuru’nun, İstanbul Kongre Merkezi’nin, Panorama 1453 Fetih Müzesi’nin, Çağlayan Kavşağı’nın, Çöpten kompost üreten tesisin maketlerini görmek de mümkün.

İstanbul’un değişim ve dönüşümüne tanık oluyorlar...

Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret edenler, İstanbul’un 1994 yılında başlayan ve 2004 yılından itibaren ivme kazanan büyük değişim ve dönüşümüne daha yakından tanıklık ediyor. Ziyaretçiler, Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğe dair izleyeceği yol haritasını da yakından görüyor.

148 bin 363 kişi ziyaret etti...

İstanbul’un ilçelerinden gelen kalabalık gruplar, gazeteciler, yabancı misafirler ve yaşadığı şehirde hangi çalışmaların yapıldığını merak eden İstanbullular düzenli olarak merkezi ziyaret ediyor. Biten, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgi paylaşımı noktasında önemli bir misyonu da yerine getiren Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni kurulduğu 2009 yılından itibaren 148 bin 363 kişi ziyaret etti.