Kanalistanbul ihaleye çıkıyor… 12.1.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği 8. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Başbakan Erdoğan, “Kanalistanbul Projesi” ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirterek, yılın ilk çeyreğinde ihalenin yapılacağını açıkladı.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) 8. Olağan Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ASKON Başkanı Mustafa Koca ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Türkiye 3 kat daha büyüyecek…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, yapılan yatırımlar ve gelişmeler sayesinde Türkiye’nin geleceğinin çok daha iyi olacağını belirterek, “İnşallah, geçtiğimiz 10 yılda olduğu gibi, önümüzdeki 10 yılda da Türkiye’yi bir kez daha 3 kat büyütecek, milletimize verdiğimiz sözü yerine getireceğiz.” dedi.

Kanalistanbul’un hazırlıkları sürüyor…

Marmaray’ın 29 Ekim’de açılışını yapmaya hazırlandıklarını belirten Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “2017 yılında Marmaray’ın biraz daha güneyinde çift katlı tüp geçidin açılışı olacak. Aynı yıl yetiştirmeye çalışacağız, üçüncü köprüyü bitireceğiz. Bütün bunlar adeta bir zihniyet devrimidir. Yıllık kapasitesi 100 milyon olan İstanbul Havalimanı’nı bitireceğiz. Kanalistanbul Projesi’nin hazırlıkları yapılıyor, onun da ihalesini yapacağız. Bu yılın ilk çeyreğine yetiştirmeye çalışıyoruz.”

Türkiye geleceğe çok daha farklı hazırlanacak…

Başbakan Erdoğan, bütün bu projelerin, geniş bir ufkun atılan adımları olduğunu ifade ederek, “Artık bu milletin evladı özgüvenini kazandı ve ayağa kalkış böyle oldu. Gelecek noktada inanıyorum ki, yeni kuşaklarla çok daha farklı olacak. Şimdi çok farklı bir kuşak, bir uzun aralıklı kesintiden sonra geliyor ve bu kuşak Türkiye’yi geleceğe çok daha farklı hazırlayacak.” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’a Fahri Doktora Beratı verildi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Florance Nightangale Hastanesi’nin açılışına katıldılar. Başbakan Erdoğan’a, burada İstanbul Bilim Üniversitesi Senatosu tarafından sağlık sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik katkılarından dolayı Fahri Doktora Beratı verildi.

Başbakan Erdoğan’a cübbesini üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Cemşid Demiroğlu giydirdi. Törenin sonunda Başbakan ve beraberindekiler kurdele keserek, İstanbul Florance Nightangale Hastanesi’nin yeni binasının açılışını yaptı.