Başkan Topbaş’tan Schuster’e anlamlı hediye 5.1.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya temasları çerçevesinde Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster’in göreve veda etmesi nedeniyle düzenlenen geceye katıldı. Başkan Topbaş, Türklere gösterdiği misafirperverlikten dolayı Schuster’e teşekkür etti.

Başkan Kadir Topbaş, Wolfgang Schuster’in 16 yıldır yürüttüğü Stuttgart Belediye Başkanlığı görevine veda etmesi nedeniyle düzenlenen geceye katıldı. Veda gecesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Topbaş, meslektaşı Wolfgang Schuster ile uluslararası bir çok toplantıya beraber katıldıklarını ifade ederek, yoğun bir enerjiyle tüm insanlığın refahı için birlikte mücadele ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş’tan Schuster’e teşekkür...

Gayretleri ve hassasiyetleri için Wolfgang Schuster’e teşekkür eden Başkan Kadir Topbaş, “Tüm insanlık için hiç ara vermeden kendileri büyük mücadele göstererek çalıştı. Yoksulluk, çevre kirliliği, cinsiyet ayrımcılığına karşı büyük mücadele gösterdi. Bu gayretiyle kendilerinin unutulmaz insanlar arasına gireceğine eminim. UCLG çatısı altında da kendileriyle uyumlu çalıştık. Kendisine bu özverisinden dolayı da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Topbaş’ın sözleri alkışlandı...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yılı anısına özel olarak üretilen 1923 adet kalemden birini Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster’e hediye eden Başkan Topbaş, “Bu özel hediyeyi İstanbullular adına hediye ediyorum. Bu kalemle anılarınızı değil yeni hizmet ve projelerinizi yazın” dedi. Başkan Topbaş’ın bu sözleri salonda bulunan davetliler tarafından uzun süre alkışlandı.

Başkan Topbaş, Wolfgang Schuster’e Almanya’daki Türklere gösterdiği misafirperverlik ve Türk Okulu’na yer tesis etmesinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.