Dünyanın çiçeği İstanbul'da görücüye çıktı 16.12.2012

İstanbul, Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı olan İstanbul Bitki Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Fuarı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’deki çiçekçilik sektörünün dünyayla rekabet edecek ölçüde gelişmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı olan İstanbul Bitki Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’nı (Flower Show İstanbul- 2012) ziyaret etti. Fuarda bitki ve peyzaj sektörünün temsilcileriyle biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’deki çiçekçilik sektörünün dünyayla rekabet edecek ölçüde gelişmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

 İBB, bitki ve peyzaj sektörünün lokomotifi…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin standını da gezdi. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek ve Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Eyyüp Karahan’dan fuar hakkında bilgiler alan Başkan Topbaş, sektöre öncülük eden Ağaç A.Ş.’ye teşekkür etti ve anı defterini imzaladı.

 Başkan Kadir Topbaş ile sohbet eden işadamları da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2004 yılından itibaren bitki ve peyzaj sektörünün lokomotifi olduğunu vurgulayarak, sektörün gelişmesine büyük katkılar sağlayan Başkan Topbaş’a teşekkür ettiler. Bütün stantları gezerek sektör temsilcileriyle sohbet eden Başkan Topbaş’a fuarı gezmeye gelen vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

 Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı…

“Bitki ve peyzaj sektörünün dev buluşması” olarak nitelendirilen Flower Show İstanbul-2012, Türkiye’den ve dünyadan birçok işadamını biraraya getirdi. Bitki ve peyzaj sektörüne yönelik 24 bin metrekare sergileme alanıyla Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarına İstanbullular yoğun ilgi gösterdi.