Rus Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret… 28.4.2007

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovskiy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi olarak göreve başlayan Vladimir Ivanovskiy’nin 10 yıl kadar önce İstanbul’da başkonsolosluk görevi yaptığını hatırlatarak, “Kendisi çok değerli bir insan. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerin son yıllarda hızla geliştiğine ve işbirliğinin arttığına dikkat çeken Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Moskova Belediyesi ile oldukça yakın ilişkilere girdik. İyi niyet protokollerimizi yaptık. İnşallah Önümüzdeki 12-15 nisan tarihlerindeki dünya Belediye Başkanları zirvesine iştirak edecekler ve burada kendilerini ağırlayacağız. Sayın Büyükelçi’ye Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi doğrultusunda yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum. Türkiye’deki bu görevinden dolayı kutluyorum. İnşallah birlikte başarılı çalışmalar yapacağız” diye konuştu.     

 

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovskiy de “Ben yıllar önce sizin bu güzel şehrinize ilanı aşkta bulunmuştum. O günden bu güne İstanbul daha da güzelleşti. İstanbul çok daha güzel bir şehir yapıldı. Gerek alt yapı gerekse üst yapıda belediye başkanımız önderliğinde güzel gelişmeler sağlandı. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da yapılacak Belediye Başkanları zirvesiyle çok önemli bir olaya şahit olacak. İstanbul ve Ankara ile Moskova arasındaki ilişkilerin sürekli sürekli gelişmesini diliyorum” şeklinde konuştu.