İstanbul’da “Ata’ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü…” 19.5.2007

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Şişli ve Dolmabahçe’den Taksim’e kadar “Ata´ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.

İstanbul Valiliği ile İl Milli Eğitim ve İl Gençlik ve Spor Müdürlükleri tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen yürüyüş, aynı saatte Dolmabahçe Sarayı ile Şişli Atatürk Evi önünde başladı. İki ayrı güzergahtan gelen yürüyüş korteji, Elmadağ’da buluşarak, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na ulaştı. Yürüyüşe, öğrencilerin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Tamer Taşpınar da katıldı.        

 

Taksim Cumhuriyet Anıtı´ndaki törende, anıta çelenk bırakıldı ve ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende ayrıca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında liseler arasında düzenlenen Atatürk’ü anma koşusu ile diğer branşlarda gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Daha sonra halk oyunları ekipleri gösteriler sundu.