Gençlerin web sitesini Başkan Topbaş açtı 25.5.2007

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan “www.adimgenc.com” adresli web sitesi, Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan “www.adimgenc.com” adresli web sitesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı. Törende konuşan Topbaş, Türkiye’nin nüfusunun yüzde 60’ının genç olmasının ülke için bir şans olduğunu, ancak bu gençlerin önüne iyi fırsatların konulması gerektiğini söyledi.  

Gençlerin spor ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için büyük çaba harcadıklarını, il genelinde 17 spor salonu açtıklarını, 125 okula da spor salonu yaptıklarını anlatan Kadir Topbaş, bu salonlardan milyonlarca kişinin yararlandığına dikkat çekti. Bugün de gençler için bir web sitesini hizmete açtıklarını belirten Başkan Topbaş, “adım genç öyleyse varım” diyen gençleri bu sitede buluşmaya davet etti. Gençlerin siteden rahatlıkla sohbet edebileceklerini, radyo dinleyebileceklerini belirten Topbaş, “Her türlü sağlıklı bilginin verileceği bu site, Türkiye gençliğinin buluşma noktası olacak. Arzumuz,  vatanını, milletini, bayrağını seven gençlere bu siteden hizmet vermek” dedi.        

 

Sitenin proje yürütücüsü ve Spor A.Ş yönetim Kurulu üyesi Selim Terzi ve Niyazi Fırat Eres bu çalışmayı 7 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın desteği ile başlattıklarını ve sitenin isminin de başkanın fikri olduğunu söyledi. Sitede ilköğretimden üniversiteye kadar tüm gençleri kucaklayacak 5 ayrı portal olduğunu belirten Terzi, “İlköğretim, lise, üniversite, çalışanlar ve yurtdışında yaşayanlar için 5 ayrı portal olacak. Kendisini genç hisseden büyüklerimizi de bu sitede unutmadık. Bütün Türk gençliğini buluşturacak site, sizlerin yönlendirmeleri ve katkılarıyla daha da gelişecek. Sizler bu sitenin içeriğini dolduracaksınız” diye konuştu.   Konuşmaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sitenin ilk üyesi olarak açılışını gerçekleştirdi, gençleri ve genç olmak isteyenleri siteye davet etti.

 

Törende Motif Halk Oyunları Grubu gösteri sunarken, Grup 84 ve Turgay Başyayla da konser verdi. Gençleri, gençlere yönelik projeler etrafında birleştirmeyi amaçlayan site, Türkiye’de ve yabancı ülkelerde yaşayan Türk gençlerini sanal ortamda bir araya getirmeyi planlıyor.