Başkan Kadir Topbaş TÜSİAD Başkanı Yalçındağ’ı ziyaret etti 20.5.2007

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. TÜSİAD’ın Tepebaşı’ndaki binasında yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında Kadir Topbaş ve Arzuhan Doğan Yalçındağ, basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.  

 

TÜSİAD’ın Türk iş dünyasının önemli kuruluşlarından biri olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, “TÜSİAD, merkezinin İstanbul’da olması sebebiyle de bizim için çok önemli sivil toplum kuruluşu. Kuruluşun bugüne kadar kendi alanında yaptığı çalışmaları ve Türk ekonomisine katkılarını biliyoruz. Bir yönetim değişikliği oldu ve Arzuhan Hanım TÜSİAD Başkanı seçildi. Bugün bir nezaket ziyaretinde bulunarak kendisine yeni görevinde başarılar diledim” diye konuştu.     

 

Yerel yönetimlerin sivil toplum örgütleriyle birlikte adım atmaları gerektiğini ve bu anlayışın AB yerel yönetimler özel şartında öngörülen, üzerinde durulan önemli bir konu olduğunu vurgulayan Kadir Topbaş, “Önümüzdeki 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul için de TÜSİAD ile birlikte adımlar atabiliriz. Görüşmemizde bu konuları değerlendirdik. Arzuhan Hanım ile İstanbul Modern’in yönetiminde de birlikte çalışıyoruz. Bu işbirliğinin başka alanlarda da devam edeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.  

 

Başkan Topbaş’a ziyareti için teşekkür eden Arzuhan Doğan Yalçındağ da “Birlikte çalışmalarımız devam edecek. TÜSİAD olarak her türlü hizmete, işbirliğine hazırız. Görüşmemizde de birçok konuda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.