Sevinç İnönü'den Başkan Topbaş’a teşekkür ziyareti... 25.11.2007

Erdal İnönü’nün Eşi Sevinç İnönü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

SHP’nin Onursal Başkanı Merhum Erdal İnönü’nün Eşi Sevinç İnönü, eşinin cenaze törenindeki desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Erdal İnönü’nün kardeşi Ömer İnönü’nün oğlu Eren İnönü ile Erdal İnönü’nün Özel Kalem Müdürlüğünü yapan Uğur Büke de yer aldı. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen ziyarette konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İnönü ailesinin Türkiye Cumhuriyeti’nde saygın yeri ve emeği olan önemli bir aile olduğunu söyledi. 

 

Rahmetli Erdal İnönü’nün bilim dünyasında ve siyaset hayatında yakından tanındığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Kendine has özellikleri, tevazuu ve esprileriyle milletin gönlünde yer edinmiş bir devlet adamını kaybettik. Ulusumuza başsağlığı, Sevinç Hanım’a uzun ömürler diliyorum. Bizden bir istekleri olursa, her zaman yanlarındayız” dedi.

 

Başkan Topbaş, Sevinç İnönü'ye nezaketinden dolayı teşekkür ederken, Sevinç İnönü de, Topbaş’a eşiyle ilgili yaptığı güzel değerlendirmelerden dolayı teşekkür etti.   Kendisinin de yıllar önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığını hatırlatan Sevinç İnönü bu dönem Meclis Salonu’nun büyüdüğü, meclis üye sayısının da arttığı bilgisini aldığını söyledi. Kadir Topbaş, daha sonra İnönü’ye Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nu gösterdi. Bu sırada Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı devam ettiğinden, Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet, raporların görüşülmesine ara vererek, “Merhum Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü şu anda salonumuza teşrif etti. hoş geldiniz” diyerek karşıladı.

 

Sevinç İnönü, meclis üyeleri tarafından alkışlanırken, AK Parti Grup Başkan Vekili Hüseyin Evliyaoğlu, İnönü’nün Meclis üyeliği döneminde oturduğu sırayı gösterdi. İnönü ve beraberindekiler daha sonra Başkan Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkan Vekili Hüseyin Evliyaoğlu ve CHP Grup Başkan Vekili Kemal Akar tarafından kapıya kadar uğurlandı. Sevinç İnönü, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Beşiktaş’tan meclis üyeliği yapmıştı.