Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı... 19.11.2007

İSMEK tarafından, Feshane Kültür Merkezi’nde öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı organizasyonda İBB Kent Orkestrası, Türk Sanat Müziği Konseri verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eşi Özleyiş Topbaş, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, İBB Başkan Danışmanı Recep Çalık, İBB Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İSMEK Genel Koordinatörü Güven Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) usta öğreticileri ve kursiyerlerin katıldığı, 23 Kasım Cuma günü saat 13.30’da Feshane Kültür Merkezi’nde yapılan öğretmenler günü programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  

 

Başkan Kadir Topbaş konuşmasında “İnsan yetiştirmek bir mumun diğerini yakması gibidir. Böylece aydınlık yayılacaktır. Hızla gelişen dünyada bilginin değeri her geçen gün artmaktadır. Bir ülkenin nüfusunun kalabalığı değil, insanlarının eğitimli ve kültürlü olması önemlidir. İSMEK bir halk üniversitesi gibi ışık saçarak gelişmesini sürdürüyor. İSMEK bizim eğitime verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi. Ayrıca Özleyiş Topbaş da tüm usta öğreticilerin öğretmenler gününü kutlayan bir konuşma yaptı.

 

İBB Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ise “İSMEK bugüne kadar 500 binden fazla kişiye eğitim vermiş, sürekli hedeflerini büyüterek gelişen bir eğitim kurumudur. Her geçen yıl daha çok kişiye daha nitelikli eğitim vermek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.  

 

İSMEK Genel Koordinatörü Güven Çalışkan yaptığı konuşmada “ İSMEK olarak eğitim seferberliğinde emeğimizin olmasından gurur duyuyoruz. İSMEK artık bir marka haline gelmiştir. İstanbul’un her yerine yayılan kurslarımızda binlerce İstanbulluya eğitim verdik. Bu sene hedefimiz 200 bin kişiye ulaşmak. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a, İSMEK’e ve dolayısıyla eğitime gösterdiği büyük destek için şükran borçluyuz. Ayrıca tüm İSMEK usta öğreticilerini başarılarından dolayı tebrik ederim” dedi.

 

Organizasyon İBB Kent Orkestrası tarafından verilen Türk Sanat Müziği konseriyle sona erdi.