Mısır Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret… 17.11.2007

Yeni göreve başlayan Mısır’ın Ankara Büyükelçisi Alaa El Hadidi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Yeni göreve başlayan Mısır’ın Ankara Büyükelçisi Alaa El Hadidi, ülkenin İstanbul Başkonsolosu ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen ziyaretin ardından gazetecilere görüşmeyle ilgili bir açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, yeni göreve gelen büyükelçilerin sadece Ankara’daki ilgili kurumları değil, çok önemsedikleri Türkiye’nin iktisadi başkenti İstanbul’da da kendisini ve Valiliği ziyaret ettiğini kaydetti. 

 

Büyükelçi Alaa El Hadidi’nin babasının da 20 yıl önce Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği görevinde bulunduğunu belirten Kadir Topbaş, “Mısır ile Türkiye’nin ilişkileri geçmişten beri oldukça iyi düzeyde. Birçok müştereklerimiz ve tarihi derinliklerimiz var. Mısır ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yerel boyutlarda da oluşması boyutunda görüş alışverişinde bulunduk” diye konuştu.