1. Lige yükselen Kasımpaşaspor’dan Başkan Topbaş’a ziyaret… 8.6.2007

Süper Lig´e yükselen Kasımpaşaspor Kulübü yönetici ve futbolcuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Saraçhane Belediye Sarayı’na üstü açık bir otobüsle gelen Kasımpaşasporlu futbolcu ve yöneticileri kokteyl salonunda karşılayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hepsini tek tek kutladı. Başkan Topbaş burada yaptığı konuşmada, 43 yıl aradan sonra Kasımpaşaspor Kulübü’nün tekrar Süper lige çıktığını ve liglerde 3 yıldan beri peş peşe şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attığını söyledi.   Yıl içinde zaman zaman sıkıntılar olduğunu, buna rağmen sporcuların kendilerine yaraşır bir çalışma performansı ortaya koyduklarını dile getiren Kadir Topbaş,  “Buraya hak ederek geldiler. Hepimizin gururu oldular. Müthiş bir performans, futbolculara ders olarak okutulacaktır. Biz manevi destek verdik ancak onlar yüreklerini ortaya koydular” dedi.        

 

Kasımpaşaspor Kulübü’ne modern ve muhteşem bir stadyum yaptıklarını, Karagümrük Stadı’nı yenileyeceklerini ifade eden Başkan Topbaş, bunun dışında kulübe eski başkanı ve Kasımpaşalı olarak manevi destek verdiğini dile getirdi. Kasımpaşaspor’un yıldız futbolcu alacak parasının olmadığını bildiğini vurgulayan Topbaş, yöneticilere yıldız oyuncu almak yerine gençlere, imkanı olmayan sporculara fırsat vermelerini ve onları yıldız yapmalarını tavsiye etti.   Büyükşehir Belediye Başkanı “43 yıl aradan sonra süper lige yükselmenizden büyük memnuniyet duydum. Süper Lig’e yüreğinizle, tırnağınızla, azminizle geldiniz. Hepinizi kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Öte yandan İstanbul’un stadlara ihtiyacı var, bunu gidermeye çalışıyoruz. İstanbul Süper Lig´e çıkan bu güzel kulüpleriyle yeni bir renk kazanacaktır” diye konuştu.        

 

Kasımpaşaspor Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz de kulübün 43 yıl aradan sonra Kadir Topbaş’ın manevi desteğiyle tarihi günlerine geri döndüğünü belirterek, kendilerine katkıda bulunan ve destek veren herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Zaman zaman sıkıntılar geçirdiklerini, ancak bu zorlu mücadelenin ardından Süper Lige çıkma başarısını gösterdiklerini ifade eden Öksüz, bundan sonra süper lige layık bir mücadele ortaya koyacaklarını kaydetti.  

 

Ziyaretin sonunda Hasan Hilmi Öksüz Başkan Topbaş’a üzerinde Kadir Topbaş yazan 34 numaralı kulüp formasını hediye ederken, Başkan Topbaş da Öksüz’e bir plaket ile diğer yöneticilerle birlikte birer buket çiçek sundu. Topbaş, ayrıca yöneticilere ve futbolculara birer kol saati de hediye etti.