Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha 18.9.2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu törenle açıldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, eğitime 1 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

KİPTAŞ tarafından yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı bir törenle açıldı. Törende İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca ve Tülay Dalyan ile Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da yer aldı. Öğrencilerin ve velilerin sevgi gösterileriyle karşıladığı Başkan Kadir Topbaş, törende yaptığı konuşmada 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

 

Yatırımlar Başakşehir’i uçuracak…

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un ismini taşıyan bir okulun açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, Avrupa ülkelerinde ekonomik kriz yaşanırken Türkiye’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın politikaları sayesinde ekonomik anlamda her geçen gün büyüdüğünü kaydetti. Başakşehir’e bugüne kadar 2 milyar 365 milyon lira yatırım yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topbaş, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı anlayışla, insanımızın olduğu her yere hizmet götürmeye devam ediyoruz.  Test sürüşleri devam eden Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköyü Metrosu yakında açıldığında Başakşehir, birçok insanın imreneceği bölge olacaktır. Kayabaşı’na metro gittiğinde hatta devam edip kuzeydeki yeni kurulacak şehre ulaştığında metronun ulaşım ağının bölgeye yayıldığını göreceğiz. Türkiye’nin en büyük hastane kompleksi de hemen yanı başınızda yapılıyor” diye konuştu.

 

Eğitime 1 milyar TL yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim noktasında çok başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “KİPTAŞ’la birlikte İstanbul’da 23 okul yaptık. Okullarımıza 915 derslik kazandırdık. Eğitime 1 milyar liraya yakın yatırım yaptık. 138 okulumuza spor salonu yaptık. 345 okulumuzun bakım ve onarımlarını yaptık. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu da bu şekilde inşa edildi. İstanbul’un modern yerleşim yeri olarak gelişen Başakşehir'in eğitim imkanlarına biz de katkı yapmak istedik.”

 

Öğretmen öğrenci için modeldir

Günümüz dünyasında ülkelerin gücünün yetişmiş insan sayısıyla ölçüldüğünü belirten Başkan Kadir Topbaş, öğretmenlerin öğrencilerin hayatında ne derece önemli olduğunu kendisinden bir örnek vererek anlattı: “İlkokul 4’e kadar başarılı bir öğrenci değildim. Bir okul müdürümüz vardı. Duruşundan, tipinden korkardım; gördüğümde ellerim ayaklarım titrerdi.  4. sınıfta yeni okul müdürümüz bana yakın ilgi gösterdi. Sonuçta okul birincisi olarak mezun oldum. Dolayısıyla öğretmenlerin davranışı ve güler yüzlülüğü çocuklara yansır. Öğrenciler, öğretmenlerini model olarak alırlar.”


 

29 derslik, 6 laboratuvar ve kapalı spor salonu…

Konuşmaların ardından Başkan Kadir Topbaş ve beraberindekiler kurdele keserek Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun açılışını yaptı. Topbaş  daha sonra 29 derslik, 6 laboratuvar ve kapalı spor salonu bulunan okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti.