Başkan Topbaş Büyükşehir personeliyle bayramlaştı 7.12.2007

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeliyle bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “Tüm İstanbulluların ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Hayırlı olmasını, barış ve huzur getirmesini diliyorum. İstanbulluların sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmesi için her türlü tedbiri aldık” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve personelle bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet, Genel Sekreter Mesut Pektaş, Genel Sekreter Yardımcıları Muammer Erol, Şaban Erden, Hüseyin Eren, Muzaffer Hacımustafaoğlu ile Başkan Topbaş’ın Sanat Danışmanı Tiyatro Sanatçısı Kenan Işık ve personel yer aldı. Bayramlaşma öncesinde personele hitap eden Başkan Kadir Topbaş, “Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, çok şükür yine bir dini bayramımızın arifesindeyiz. Tüm İstanbulluların, vatandaşlarımızın, İslam aleminin ve sizlerin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Hayırlı olmasını, barış ve huzur getirmesini diliyorum. İstanbulluların sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmesi için her türlü tedbiri aldık. Sizlere de çoluk çocuğunuzla birlikte, sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmenizi diliyorum. İnşallah gelecek bayramlara hep birlikte ulaşırız” diye konuştu.

 

“İstanbul’da bir tarih yazıyoruz!…”

İstanbul’un Türkiye’nin aynası, batıya açılan yüzü ve her alanda lokomotifi olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, Türkiye ve İstanbul’un dünya tarafından artık yakından takip edildiğini belirterek, şöyle konuştu; “Bu gelişmeyi sizlerle ve İstanbullularla birlikte başarıyoruz. Gelecek yıl Ramazan ve kurban Bayramlarının ardından seçim geliyor. Bundan sonrasının takdiri İstanbulluların. Ama bu süreç içerisinde sizlerle bir aile anlayışıyla bu şehre hizmet ettik, bunun onurunu yaşadık. Başarılara birlikte imza attık. Aranızda birkaç başkanla çalışmış çok deneyimli bürokratlar var. Göreve geldiğimde, ‘Bu dönem İstanbul için kırılma noktası olacak’ demiştik. Gerçekten bu dönem gelecekte bahsedilecek başarılı bir süreç yaşandı. Bu farklılığı hepimiz biliyoruz. Geçmişe göre birkaç katı fazla yatırımlar yapıldı, hala da devam ediyor. Büyük yatırımlar, büyük işler yapıyoruz. Siz mesai arkadaşlarıma, belediye meclisimize ve ilçe ile belde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunu hep birlikte başardık. Bir tarih yazıyoruz, buna inanıyorum. Tabi bir anda her şey bitmez. Bir taraftan sorunların ilave olduğu bu şehirde, mevcut problemleri büyük ölçekte çözüyoruz. Gelecek çok daha farklı olacak.”

 

Bütün Büyükşehir personelinin yanı sıra hatta hizmet alınan firmaların çalışanlarının da tüm alacaklarını ödediklerini ve bugün itibariyle hiçbir personele borçlarının bulunmadığını vurgulayan Kadir Topbaş, müteahhitlerin çalışanlarına olan ödemelerini de yakinen takip ettiklerini kaydetti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Tekrar bayramınızı kutluyorum, bayramın huzur ve güzellikler getirmesini diliyorum. Gelecek bayramlarda tekrar birlikte buluşmayı diliyorum” dedi.