Başkan Topbaş; “Güzelliklerle dolu bir bayram diliyorum…” 8.10.2007

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve belediye çalışanlarıyla bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “Çocuklarımızın geleceğini beraber inşa ettiğimiz İstanbul’dan güzelliklerle dolu bir bayram diliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda Büyükşehir Bürokratları ve belediye çalışanlarıyla bayramlaştı. Töreninde konuşan Topbaş, Ramazan ayında hoşgörü ve sevginin daha çok ortaya çıktığını belirterek, bu duyguların 11 ay boyunca devam etmesini diledi. Bayramda ulusun şehitleri nedeniyle sarsıldığını dile getiren Başkan Kadir Topbaş, “Birçok ocağımıza ateş düştü. Anneler, çocuklar, eşler kan ağladı. Arzumuz dünyada barış ve huzur olması. Terörü lanetliyorum. Ulusumuza baş sağlığı diliyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun şiddete karşıyız” dedi. 

 

Tüm çalışanlarla birlikte İstanbul’un sorumluluğunu üstlendiklerini, güzel hizmetler yapmaya çalıştıklarını ve başarıya da birlikte imza koyduklarını vurgulayan Kadir Topbaş, “Yakın tarihte İstanbul çok daha farklı bir şehir olacak. İstanbul’da bir kırılma noktasına tanıklık ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini bu kentte hep beraber yeniden kuruyoruz. Bu başarımız İstanbul'un mutluluğu adına önemlidir. Tüm İstanbulluların, Türk ulusunun ve İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Sıkıntılardan uzak güzelliklerle dolu bir bayram diliyorum. Bayramın dünyaya huzur ve barış getirmesini diliyorum” diye konuştu. 

 

Başkan Topbaş, konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pektaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Genel Sekreter Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları, Şirket Genel Müdürleri ve Personel ile bayramlaştı. 

 

Kadir Topbaş yayınladığı bayram mesajında da şunları kaydetti; “Sevgili İstanbullular, bayram günleri her ne kadar coşku ve sevinç günleri olsa da Şırnak’ta şehit olan askerlerimizin acısı yüreklerimizdeki tazeliğini korumaktadır Bu vesileyle tüm milletimizin Bayramını kana bulayan bizleri acıya gark eden terörü ve. terör odaklarını bir kez daha nefretle lanetliyoruz. Vatan uğruna şehit düşen askerlerimizi ve vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ailelerine ve tüm milletimize bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyoruz. Mekânları cennet, ruhları şad olsun. Bu mübarek Ramazan Bayramı’nı işte böylesine yüreklerimiz yaralı olarak ama geleceğe olan ümitlerimiz güçlenerek idrak ediyoruz. Bayramlar, ışıklarını saçan parlak güneşler gibi doğarlar. Ufuklarımızı aydınlatır ve geleceğe daha bir güvenle, yeni bir şevkle ve iyimserlikle bakmamızı sağlarlar. Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu müstesna bayram günlerini, Türk Milleti olarak ortak gelecek ideallerimize daha kuvvetli şekilde sarılmak için bir fırsat olarak değerlendireceğiz. Ayrıca, farklı kültür mensuplarının karşılıklı hoşgörü, sevgi ve barış içinde yaşadığı bir kent olmanın övüncünü daima taşıyan İstanbul’dan bayram vesilesi ile tüm dünyaya bir kez daha kardeşlik duygularımızı iletiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Bayramın şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”