Başkan Topbaş oyunu Florya’da kullandı 3.7.2007

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, oyunu Eşi Özleyiş ve Oğlu Mustafa Ömer Topbaş ile birlikte Florya’da bulunan Murat Kölük İlköğretim Okulu’nda kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sabah saatlerinde oyunu kullanmak için eşi Özleyiş ve oğlu Mustafa Ömer Topbaş ile birlikte Florya’da bulunan Murat Kölük İlköğretim Okulu’na geldi. Topbaş Ailesi okula Özleyiş Topbaş’ın kullandığı otomobille geldiler ve oylarını kullanacakları 2164 nolu sandığın bulunduğu sınıfa çıktılar. Burada bir süre sıra bekleyen Başkan Kadir Topbaş, Eşi ve oğlu daha sonra sırasıyla oylarını kullandılar. 

 

Oy kullanmalarını ardından çıkışta basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Topbaş “İnşallah milli irade tecelli edecek. Türk Demokrasisi için ve ülkemizin geleceği için hayırlı olacaktır. Demokratik bir ülkenin güzel bir tarzı bu. Herkes vatandaşlık görevini yapıyor ve herkesin vatandaşlık görevini mutlaka yapmalarını istiyoruz. Hangi siyasi iradeyi tercin ediyorlarsa etsinler ama mutlaka sandıkta oy kullanmaları gerekli. Bu gün bu görevimizi yaptık, mutluluk duyuyoruz. Çünkü ne güzel bir demokratik ülkede yaşıyoruz, oyumuzu kullanabiliyoruz, irademizi yansıtabiliyoruz. Hayırlı olsun diyorum” diye konuştu. 

 

Daha sonra vatandaşlarla sohbet eden Kadir Topbaş, seçimlerin hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Topbaş, basın mensuplarının seçimi nerede izleyeceği sorusuna “Sayın Başbakanım ile birlikte bugün öğleden sonra Ankara’ya giderek seçimi orada genel merkezde beraber takip edeceğiz. Türkiye’nin genel yansımasını orada göreceğiz. O mutluluğu Sayın Başbakanla birlikte paylaşacağım” cevabını verdi.