Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi’ni Başkan Topbaş açtı 20.3.2007

Hüsnü Özyeğin Vakfı’nca Büyükçekmece’ye bağlı Tepecik Beldesi’nde yaptırılan “Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi”, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Hüsnü Özyeğin Vakfı’nca Büyükçekmece’ye bağlı Tepecik Beldesi’nde yaptırılan “Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi”, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı. Açılış töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Tepecik Belediye Başkanı Rafet Yıldız ile bazı belde belediye başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de yer aldı.  

 

Başkan Topbaş; “Eğitim dahil her alanda çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik”  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da nüfusunun yüzde 30’u 18 yaşın altıda olan Türkiye’nin büyük bir hazineye sahip olduğunu ve bu hazinenin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Küreselleşen dünyada her konuda rekabet var. Gençlerimiz eğitim alanında dünyadaki yaşıtlarıyla ciddi bir rekabet içinde. Gelişmiş ülkelerdeki işgücünün yetişmesi eğitimden geçiyor. Bilgi ve küresel sermaye hudut tanımıyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi olarak kurumsal taassup göstermeden her alanda çok ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.     

 

Genç nüfusun iyi kullanması durumunda Türkiye´nin önünün açılacağını ve geleceğinin aydınlık olacağını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden KİPTAŞ aracılığıyla yaptırılan derslik sayısının 135 olduğunu, 125 okulun bahçesine 125 kapalı spor salonu yaptıklarını ve hedeflerinin bu sayıyı 200’e ulaştırmak olduğunu söyledi.   Bu spor salonlarında gençlerin ve semt sakinlerinin spor yapma imkanı bulacağını ve gelecekte buralardan uluslararası sportif müsabakalarda Türk Bayrağı’nı dalgalandıracak çok sayıda kişi yetişeceğini vurgulayan Kadir Topbaş, Türkiye’nin ufku açık ve geleceğe çok farklı bakan bir ülke olduğunu kaydetti. Başkan Topbaş, açılışı yapılan lisede Türkiye’yi geleceğe taşıyacak gençlerin yetişeceğine inandığını da sözlerine ekledi.     

 

Hüsnü Özyeğin Vakfı Başkanı Vekil Ali Nazım Belger ise, Türkiye genelinde 13 il ve ilçede öğrenci yurdu, 11 il ve ilçede de okul yaptırdıklarını belirterek, toplam 24 eğitim kurumunu Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiklerini söyledi.