İstanbulluların huzuru için… 19.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevleri başında olan İtfaiye, Zabıta ve İETT personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, “Görev başındaki personelin sayesinde İstanbulluların huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

Göreve geldiği 2004 yılından bugüne her bayram mesai başındaki arkadaşlarını ziyaret edip bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, bu yıl da geleneğini bozmadı ve ilk ziyaretini Bakırköy Kartaltepe’deki İtfaiye Müfrezesi’ne yaptı. Tören alayı ile karşılanan Başkan Kadir Topbaş, itfaiye erlerinin bayramını kutladı.

 

Başkan Topbaş: “İstanbullu size minnettar”

İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan’ın da hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, itfaiyenin diğer hizmet birimlerinden daha farklı çalıştığını ve çok daha dikkat gerektiren bir görev yaptığını söyledi. İtfaiye personeline hitap eden Başkan Topbaş Şunları söyledi: “İstanbullu sizin görev başında olduğunuzu bilerek huzur içinde bayram yapıyor. Sizlerin teyakkuzda olduğunuzu biliyorlar. Bayramda bile onların imdadına yetişeceğinizi biliyorlar. Sizler ailenizle bayram geçirmek yerine İstanbul’un huzuru için görevinizin başında ve çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. İstanbullu size minnettar.”

 

Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi…

İstanbul itfaiyesinin dünya itfaiyeleriyle boy ölçüşecek duruma geldiğini kaydeden Başkan Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin yurt dışında bile yardıma gittiğini söyledi. Toplu iş sözleşmesi ile de çalışanların bayram öncesi maaş farklarını aldığını ifade eden Başkan Topbaş, kadrosuz çalışan personele de müjde verdi: “Sayın Başbakanımıza ve ilgili bakanımıza kadro açılması konusunda isteğimi ilettim. Çünkü sizler canınızı dişinize takarak çalışıyorsunuz. Yangınlar beklemiyor. Yangında mağdur olan vatandaş beklemiyor. Sizlerde bu önemli görevi yerine getirirken en iyi şartlarda çalışmayı hak ediyorsunuz. Zaten ara ara kadro açıldığında kadroya geçirilen arkadaşlarımız oluyor. Henüz kadroya alınmamış arkadaşlarında en kısa zamanda kadroya alınmalarını umut ediyorum.”

 

Başkan Topbaş: “Gece gündüz çalışıyoruz”

Başkan Kadir Topbaş, itfaiye ziyaretinden sonra Edirnekapı Zabıta Müdürlüğü’ne geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz’ın da hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Topbaş, “Sizler belediyemizin yüzüsünüz. Sizler ne kadar bizleri iyi temsil ederseniz, İstanbullu da bizi o kadar iyi bilir” dedi.

 

Yönetici sıfatıyla önde kendisinin olduğunu ama belediyeyi temsil etme adına zabıtaya önemli görevler düştüğünü hatırlatan Başkan Topbaş, “Dünyanın gıpta ile izlediği İstanbul’a hizmet etmek adına gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Ve sizlerin başarıları bizim hanemize yazılıyor. Siz bu başarıdaki birer isimsiz kahramansınız” diye konuştu. 

 

İETT personeliyle bayramlaşma…

Başkan Kadir Topbaş’ın bir sonraki durağı Edirnekapı’daki İETT Garajı oldu. Başkan Topbaş, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’nın da yer aldığı törende İETT personeli ile bayramlaştı. İstanbulluya 53 bine yakın çalışanla hizmet verdiklerini kaydeden Başkan Topbaş sözlerine söyle devam etti: “Bir şehrin medeniyet ölçüsünün, o şehirdeki insanların toplu taşıma araçlarını kullanma oranına bağlıdır. Göreve geldiğimiz günden bu güne işte bu medeniyet ölçüsü dediğimiz seviyeyi yakalamaya çalıştık. Eksikliklerimizi zaman içerisinde tamamlamaya çalışıyoruz. Otobüs alımlarımızla İstanbul’un toplu taşımasını daha konforlu hale getiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın rahatça kullanabileceği otobüslerle seferlere çıkıyoruz. Otobüslerimizi özel araç konforuyla donatıyoruz. Hepsi klimalı. Halk otobüslerimiz içinde yeni düzenlemelere gittik.”

 

Başkan Topbaş, ziyaretleri sırasında mesai arkadaşlarının çocuklarıyla da bayramlaşarak onlara bayram harçlığı verdi.