Başkan Topbaş’la yüzleri güldü… 19.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan Bayramı’nda Kayışdağı Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek ellerini öptü ve hayır dualarını aldı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbullulardan bayramlarda huzurevlerini ziyaret etmelerini istedi.

Başkan Topbaş, Ramazan Bayramı’nın ilk gününü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İstanbul’a kazandırdığı Kayışdağı Huzurevi’nin sakinlerine ayırdı. Huzurevi girişinde çiçeklerle karşılanan Başkan Kadir Topbaş, kendisine gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmadı. Başkan Topbaş, huzurevi sakinleriyle ayrı ayrı görüşerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Başkan Topbaş’ın İstanbullulardan isteği…

Programın ardından basın mensuplarına ziyaretini değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbullulardan ricam Kayışdağı Huzurevi’ni sıkça ziyaret etsinler. Burada misafir olarak kalan büyüklerimizin ellerini öpsünler, hayat hikayelerini dinlesinler. Eminim ki bu ziyaretlerle kendilerine önemli bir hayat tecrübesi kazandıracaklar” dedi.

 Kayışdağı huzurevi ve diğer huzurevlerini aralıklarla eşiyle birlikte ziyaret ettiğini dile getiren Başkan Topbaş, “Buralarda yaşayanların ne kadar iyi şartlarda misafir edilirse edilsinler gözleri daima kapıdadır. İstanbullular, hatta yurttaşlarımız bölgelerindeki huzurevlerini ziyaret etsinler. Bunu kesinlikle ihmal etmesinler. Sizler bugün buraları ziyaret ederseniz, yarında sizin kapınızı çalan birileri çıkar. Ne yaparsanız karşılığını bulursunuz. Bu ziyaretler büyük bir aile olduğumuzu göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

 Huzurevi ziyaretinde görmekten mutlu olduğu bir olayı basın mensuplarına anlatan Başkan Topbaş sözlerine şöyle devam etti: “Az önce misafirlerimizle sohbet ederken bir kişiyle daha sohbet etme fırsatım oldu. Kendisi buranın misafiri değil. Hatta bir yakını bile burada kalmıyor. Uzak bir yerden eşi ve çocuklarıyla buraya gelmiş. Bayramın ilk günün de buradaki hiç tanımadığı insanlarla bayramlaşıyor sohbet ediyor. Bunu anlatmaya kelimeler yetmez. Ayrıca çevre mahallelerden gelen grup halinde çocuklar var. Buraya gelerek büyüklerine hizmet edip dualarını alıyorlar. Bundan daha güzel ne olabilir ki.”

 Başkan Topbaş’tan sürpriz Ziyaret

Başkan Topbaş ziyareti sırasında huzurevi sakinlerini ziyarete gelen bir gurup çocuğun davetini kırmayarak evlerine kahve içmeye gitti. Çocuklardan Senem Yazal’ın evine misafir olan Başkan Kadir Topbaş, mahallede alkışlarla karşılandı. Başkan Topbaş’ın geldiğini duyan mahalle sakinleri Senem Yazal’ın evine akın etti. Bir yandan kahve içen Başkan Topbaş, diğer yandan da mahalleliyle sohbet etme imkanı buldu. Başkan Kadir Topbaş’ın sürpriz ziyaretine şaşıran mahalle sakinleri misafirlerini yine alkışlarla yolcu etti.