Avcılar’da bir ilk… 17.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Avcılar Sahil Pazarı’nın açılışını yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü, Avcılar’da binlerce vatandaşı sokak iftarında biraraya getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı iftarda, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mevlüt Bulut ile AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Bayram Şenocak da yer aldı.

 

İftar öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Topbaş, “Bu bayram da görevimizin başında olacağız. İstanbullulara bayram yaptıracağız” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendisinin görevde olduğu 8,5 yılda 52 milyar TL. yatırım yaparak birçok sorunu çözdüğünü hatırlatan Başkan Topbaş, Avcılar’da da büyük bir alanda sahil düzenlemesi yaptıklarını, Ambarlı Biyolojik Arıtma Tesisi ile Marmara Denizi’ni kirleten atıksuların tamamen kesileceğini söyledi.

 

İstanbul depreme karşı yenilenecek…

Çalışmalarına başladıkları kentsel dönüşümde kimseyi mağdur etmeyeceklerinin altını çizen Başkan Topbaş, “İstanbul’u depreme karşı yenilemeyi hedefliyoruz. İstanbul’un gelişmelerine tanıklık ediyoruz. Beraberce çocuklarımızın geleceğini birlikte hazırlayacağız. Çocuklarımız bu şehirle yaşamaktan gurur duyacağı bir hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban-ki Moon’un kendisini danışmanı seçtiğini hatırlatarak, “Sayın Ban-ki Moon’un beni Birleşmiş Milletler’de kendisine danışman olarak seçmesi İstanbul’un, hepimizin bir başarısıdır” dedi.

 

Avcılar Sahil Pazarı açıldı

Başkan Kadir Topbaş, iftardan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Avcılar Sahil Pazarı’nın açılışını yaptı. Sahil pazarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Kadir Topbaş, 141 stantlı pazarı 3 mimarla birlikte özel bir şekilde tasarladıklarını belirterek şunları söyledi: “Burada gerçekten güzel bir pazar olgusu oluşsun istedik. Altını çizerek söylüyorum; Siyaset yok, ihtiyaç sahibinin, beklentilerin, acziyetlerin üzerinden siyaset yapılmaz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu stantları vererek kendi ayakları üzerinde dursunlar istedik.”