Esenler meydanına kavuştu 15.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de yaptırdığı Dörtyol Meydanı’nın resmi açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından Kadir Gecesi’nde yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, meydanların demokrasi alanları olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de yaptırdığı ve Ramazan ayının ilk gününden itibaren vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Dörtyol Medyanı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle resmen açıldı. Kadir Gecesi münasebetiyle düzenlenen "10 bin hatim, 100 bin dua" programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu siyasi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra 100 bini aşkın Esenler sakini katıldı.

 

Başkan Topbaş: “75 milyonluk bir aileyiz”

Programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Millet olarak özümüzde ‘Yaratılanı yaratandan ötürü sevme’ anlayışı var. Bu anlayışla hareket eden 75 milyonluk bir aileyiz. Bu bizim ilkemiz. Bu bizim anlayışımız. Medeniyetler kurmuş bir nesilden geliyoruz. Ve bizler kol kola girdiğimiz zaman Çanakkale destanları yazan büyük bir milletiz” dedi.

 

Başkan Topbaş: “Meydanlar demokrasi alanıdır”

Esenler’e kazandırdıkları Dörtyol Meydanı’nın resmi açılışını Kadir Gecesi gibi önemli bir gecede yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bu meydan, dua meydanı olacak. Bu meydan, Ramazan aylarında dua için toplanılan yer olacak. Meydanlar zaten farklı kültürden insanların biraraya gelerek birbirlerini anladığı, özümsediği, birbirleriyle kaynaştıkları demokrasi alanlarıdır. Diliyorum ki bu rahmet ve bereket ayı Ramazan ile bu gece idrak etmeye çalıştığımız Kadir Gecesi tüm ulusumuza hayırlar getirir” diye konuştu.

 

Göksu’dan Başkan Topbaş’a teşekkür

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da, Esenler halkına kazandırdığı meydandan dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ederek, “Bu meydan Esenler halkı için bir buluşma noktası, nefes alma noktası olacak. Özgürlük meydanı olacak” dedi.