Mekke Belediye Başkanı’ndan anlamlı hediye… 20.1.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan’ı Kadir Topbaş, mevkidaşı Mekke Belediye Başkanı Usame Bin Fazıl Bin Aydarus El-Barr’ı Topkapı Sarayı’nda bahçesinde bulunan ünlü Konyalı Lokantası’nda ağırladı.

Geçen yıl Ocak ayında kalabalık bir heyetle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve belediyenin iştirak şirketlerini ziyaret eden ve işbirliği anlaşmalar imzalayan Mekke Belediye Başkanı El-Barr, bu sefer turistik gezi için İstanbul’daydı.

El-Barr ailesi İstanbul’u gezdi

Konuk Belediye Başkan El-Barr, ziyaretinde muhteşem bir tarihi mirasa sahip İstanbul’un tarihi mekanlarını ve turistik yerlerini eşi ve oğluyla birlikte gezdi. Başkan Topbaş ve konuk Belediye Başkanı El-Barr, Cuma Namazını Sultanahmet Camisi’nde beraber kıldılar.

Topkapı Sarayı’nda öğle yemeği

Topbaş ve El-Barr, daha sonra Topkapı Sarayı bahçesinde bulunan ünlü Konyalı Lokantası’nda öğle yemeği yediler. Yemeğe Başkan Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş ile konuk belediye başkanının eşi ve oğlu katıldı.

Yemekten sonra konuk Belediye Başkanı El-Barr, Kabe’nin 8 yıl önceki örtüsünden bir bölümü Başkan Kadir Topbaş’a hediye etti.

Başkan Topbaş da konuk Belediye Başkanı El-Barr’a ipekten dokuma bir halı hediye etti.