Büyükçekmece’de alışveriş artık daha keyifli 9.8.2012

Bu yıl ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilen Gece Pazarı’nın açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Büyükçekmece Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın iftarına da katılan Başkan Topbaş, Silivri’ye kadar metro düşüncelerinin olduğunu söyledi.

Büyükçekmece Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın Mimaroba Batıköy Mahallesi’ndeki iftar programına katılan Başkan Kadir Topbaş, Büyükçekmecelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. İftar sofraların insanları biraraya getirerek kaynaştırdığını ve toplum bilinci oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Bu sofralar bizlere, 75 milyonluk Türkiye ailesinin mensubu olduğumuzu hatırlatıyor. Biz Türkiye’yiz” dedi.

 

Silivri’ye kadar metro…

İstanbul’da ne eksikse ne gerekiyorsa onu yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, “Bundan birkaç yıl öncesine kadar kim hayal edebilirdi bu gelişmeleri. Siz Büyükçekmecelilerin buraya kadar ulaşımının kolaylığını. Biz Silivri’ye kadar metro düşünüyoruz. Planlarımız büyük. 2016’ya kadar inşallah ulaşım sorunları çözülmüş olacak” diye konuştu.

 

İstanbul’un su sıkıntısı yok…

Vatandaşlardan suyu dikkatli kullanmalarını ve israftan kaçınmalarını isteyen Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul barajlarında günde 400 bin metre küp suyun buharlaşmasına rağmen çok şükür su sıkıntısı yaşamıyoruz. Aldığımız tedbirlerle ve yaptığımız yatırımlarla İstanbullulara su sıkıntısı yaşatmıyoruz. Eğer su tesisatınızda problem yoksa evinizde çeşmeden akan suyu içebilirsiniz. Temiz ve sağlıklı bir su. Su sıkıntımız yok diye de kesinlikle suyumuzu israf etmeyiniz.”

 

Büyükçekmece’de bir ilk…

Başkan Topbaş, Büyükçekmece Bartın Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ve Kent Plus Konutları’ndaki sosyal tesisleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Topbaş son olarak, 25 yıldır her yaz Büyükçekmece Kordonboyu’nda kurulan ve bu yıl ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde gerçekleştirilen Gece Pazarı’nın açılışına katıldı.

 

Başkan Kadir Topbaş, vatandaşların iki yüzün üzerinde standın bulunduğu Gece Pazarı’nda rahatça alışveriş yapabileceklerine dikkat çekerek, “Arkadaşlarıma şunu söyledim; ‘Bu stantlarda çalışacak insanların Büyükçekmece’de oturuyor olması ve ihtiyaç sahibi olması şart.’ Bu stantları gerçekten hak edenlere verdik. Yandaş, taraftar, şunun bunun tanıdığı değil. Gerçekten kimin ihtiyacı varsa onları belirledik ve bu vatandaşlarımıza vermeye çalıştık. Bunun bir benzerini Sultanahmet Meydanı’nda iki yıldır yapıyoruz. Kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlarımızı orada yaşatmaya çalışıyoruz. Hiçbir para almıyoruz. Bu şekilde geleneksel sanatlarımızı yaşatmaya çalışıyoruz. Hem vatandaşlarımız memnun, hem oradaki stant sahipleri memnun, hem de gelen turistler memnun. Eminim sizlerde bu pazardan memnun kacaksınız” diye konuştu.

 

Hediyelerin en iyisi…

Gece Pazarı’nın kurdelesini vatandaşlarla birlikte kesen Başkan Topbaş, daha sonra pazarı boydan boya gezerek stant sahipleri ve vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Topbaş, gezisi sırasında sahildeki bir çay bahçesini de ziyaret etti. Doğum günü pastasını kesen Feyzullah Halıcı’ya sürpriz yapan Başkan Topbaş, “Hediyelerin en iyisi” dediği bir kalem seti hediye etti. Sürpriz karşısında heyecanını gizleyemeyen üniversite öğrencisi Halıcı, “Hayatımda unutamayacağım bir doğum günü partisi yaşadım. Sayın Başkanıma hediyesi için ve ziyareti için çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Topbaş, Halıcı’nın arkadaşları ve ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek diğer masalardaki vatandaşlarla sohbet etti.