Sinemanın Sultanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret 8.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sineması’nın Sultanı olarak kabul edilen sanatçı Türkan Şoray’ı makamında ağırladı. Sinemanın Sultanı, Başkan Topbaş’ı Sinema Günleri etkinliğine davet etti.

Sinema sanatçısı Türkan Şoray, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki makamında ziyaret etti. Bir saatlik görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, Türkan Şoray’ın Türk Sineması’nın nadide insanlarından biri olduğunu söyledi.

 

Başkan Topbaş, Türkan Şoray’ın nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Türkan Şoray, hayırsever kimliğiyle yaptırmış oldukları ilköğretim okulunun müdiresiyle birlikte bizi ziyaret ettiler. Okuldaki çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “Okullar Hayat Olsun’’ projesi kapsamında her okul kendine göre program hazırlamış. Türkan Hanım’ın okulu da “Sinema Günleri” adında bir etkinlik hazırlamış. Onun davetini de yaptılar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.    

 

Türkan Şoray da Başkan Topbaş’ın kendilerine vakit ayırmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Başkanımız çok yakın ilgi gösterdi. Okulumuzla ilgili görüşmelerimiz oldu. Ve Sayın Başkanı “Sinema Günleri” etkinliğine davet ettik” dedi.

 

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin İstanbul için çok faydalı olacağını vurgulayan Türkan Şoray, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda toplu taşıma araçlarını kullandığını belirtti. Başkan Topbaş, Şoray’ın ‘Üçüncü köprü olacak mı’’ şeklinde sorusuna, “Üçüncü Köprü de yapılacak. Çalışmalar sayesinde yurt dışındaki kadar İstanbul’da trafik olmayacak. 2016, İstanbul’un rahat ettiği bir yıl olarak başlayacak. Metro, saatte 150 bin yolcu taşıyacak. Raylı sistemle kesintisiz bir ulaşım sağlayacağız” cevabını verdi. Açıklamaların ardından Başkan Topbaş, Türkan Şoray’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gezdirdi ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.