Şile, meydan ve yeraltı otoparkına kavuşuyor 15.8.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Şile Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı’nı gezdi. İncelemelerde bulunan Başkan Topbaş, zeminaltı otopark ve kent meydanının 2018 yılında Şilelilerin hizmetine açılacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Şile Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı’nda incelemelerde bulundu. Gezide Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ile İBB bürokratları da yer aldı.

 

İhtiyaçlara göre projeleri değerlendirdiklerini ve İstanbul’un her noktasında, her alanda çalıştıklarını aktaran Başkan Topbaş, “Her gün yeni bir şantiye, yeni bir başlangıç ve yeni biten bir proje var. Şehir hizmete doymuyor ve biz de hizmet etmeye usanmıyoruz. Gece gündüz demeden yeraltında metro ağlarıyla İstanbul’u örerken, yer üstünde de kentin her alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

 

“Avrupa’da Şile ölçeğinde şehirler var…”

Şile’nin geçmişte bir köy olduğunu hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, yapılan yatırımlarla ilçenin yaz aylarında nüfusunun arttığını ve Avrupa’da Şile ölçeğinde birçok şehrin olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Şile’nin meydan ve otopark ihtiyacını çözmek için 20 bin metrekarelik bir alanda 25 milyon lira bedelle 525 araçlık zeminaltı otoparkı ve 11 bin 470 metrekare kent meydanı inşaatını başlattık. 2018 yılının Mart ayında tamamlanacak projede otobüs garı, 16 işletme ve 6 lokal, 30 dükkanlık çarşı ve 2 bin metrekare yeşil alan olacak. İSPARK tarafından işletilecek zeminaltı otopark Şile’nin merkezindeki parklanma sorununu çözecek. Gar transfer merkezi gibi çalışacak. Daha önce burada çalışan dükkan sahipleri mağdur edilmeden yeni dükkanlarda çalışmaya devam edecekler.”

 

Şile artık doğal ürünlerini doğru kullanan ve Şile Bezi ile kendisini dünyaya hissettirmiş bir ilçe haline geldiğini vurgulayan Başkan Topbaş, “Şile artık sadece yazın gidilen bir yer değil, devamlı yaşanılmak istenen bir ilçe haline geldi. Yakında açılışı yapılacak Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Alemdağ Metro Hattı ile İstanbul’un her noktasından Şile’ye ulaşım sağlanacak.” diye konuştu.