İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor 11.8.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüklerini açıklayan Başkan Topbaş, “Fikirtepe başta olmak üzere İstanbul’un mahallelerini tek tek ele aldık.” dedi.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın inceleme gezisinde basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağının müjdesini verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdıklarını aktaran Başkan Kadir Topbaş, “Bakanlığın ve belediyemizin üst düzey yetkilileri ile beraber İstanbul’un mahallelerini Fikirtepe başta olmak üzere tek tek ele aldık.” diye konuştu.

 

“Yatırımlarımızı hizmet aşkıyla yapıyoruz…”

Başkan Topbaş, “Yerel yönetim olarak biz yatırımlarımızı hizmet aşkıyla kaynaklarımızı geliştirerek yaptık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçmişte maaş ödeyemeyen bir belediyeyken, 13 yılda 105 milyar liralık yatırıma ulaştı. Sadece devam eden metro yatırımlarının maliyetini 36 milyar lira. Bu çok büyük bir rakam. Vatandaşımız yetkiyi bize verdi, güven duydu. Bu güven duygusunu sarsmamak için özen gösteriyoruz.” dedi.