Başkan Topbaş sözünü tuttu 3.8.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen Haziran ayında Çatalca köylerine gerçekleştirdiği ziyaretinde sözünü verdiği çeltik kurutma makinesini düzenlenen törenle köylülere hediye etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un artık dünyanın gıpta ettiği bir şehir haline geldiğini söyledi.

Karacaköylüler çeltik kurutma makinelerine kavuştu. Çatalca Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın Şehit Gaffar Okan Tesisleri’nde düzenlediği iftar programı öncesi düzenlenen teslim töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul artık dünyanın gıpta ile takip ettiği ve başarılarının kıskanıldığı bir kent haline geldi” dedi.

 

Geleceğin Türkiye’si daha güzel olacak…

Türkiye dünyada Çin’den sonra en çok büyüyen ikinci ülke olduğuna işaret eden Başkan Topbaş şunları söyledi: “Başarılarımızın temelinde özgüven meselesi var. Sayın Başbakanımız da ‘Sen büyüksün büyük düşün’ diyerek milletimize benliğini hatırlattı. Birlikte hareket edersek kol kola girersek neleri başaracağımızı ortaya koydu. İnşallah gelecekte daha güzel bir Türkiye’yi konuşacağız.”

 

Büyükşehir’den Çatalca’ya 471 milyon TL. yatırım

Çatalca’ya İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmadan öncede yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş, ilçeye yapılan yatırımların 471 milyon lira olduğunu söyledi. Çatalca’ya yaptığı ilk ziyaretlerinden birini hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “Ziyaretimizde vatandaşlarımız su sıkıntıları olduğunu söylediler. Bizler 3-4 ay içerisinde buraya kaliteli su getirdik. Köylere kadar sıcak asfalt götürdük. Meydanlara ve çocuk parklarına kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık” diye konuştu.

 

Köylülerin kullanımına sundukları kurutma makinesinin kent merkezinde yaşayan bir vatandaş için bir anlam ifade etmediğini ama burada yaşayan köylüler için büyük anlam taşıdığına dikkat çeken Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bize böyle bir makineye ihtiyaç oldukları yönünde talepleri olmuştu. Biz kurumsal taassup gözetmeksizin bir yerde bir şeye ihtiyaç varsa imkanlarımızı seferber ederek oraya koşmaya çalışırız. Bizim işimiz değil demiyoruz. Biz bu makineyi iş adamlarımızdan talep ettik. Onlarda bizleri kırmadılar. Bu makineyi kullanan tüm vatandaşlarımız bunun karşılığında dua edecek. Bu makineye harcanan para helal bir şekilde dua olarak geri gelecek. Karacaköy’ün hanımları da yol kenarına yürüme alanları istediler. Oralarda kamulaştırma gerekiyor. Talimatları verdim. En kısa zamanda oradaki vatandaşlarımızı yürüyüş yollarına kavuşacaklar.”

 

Başkan Topbaş’a teşekkür plaketi

Başkan Topbaş daha sonra Çatalca Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın Şehit Gaffar Okan Tesisleri’nde düzenlediği iftar programına katıldı. Vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği programa Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ile Mehmet Muş, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan, Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Tutum, AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Tutum’da Başkan Topbaş’a Çatalca’ya yaptığı yatırımlardan dolayı bir plaket verdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 12 Haziran’da bölge milletvekilleriyle birlikte Çatalca’nın köylerini gezerek Karacaköy’e hasatta kullanması için hibe edilen modern biçerdöveri teslim etmişti. Vatandaşlar, bu gezide Başkan Topbaş’tan çeltik kurutma makinesi de talep etmişti.